Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Időzóna szélén, az eltolódott...

Időzóna szélén, az eltolódott napirendben mi szól a téli időszámítás mellett?

Figyelt kérdés

1.

Időzóna szélén vagyunk, így már eleve korábban lesz világos és sötét.

Eleve a reggeli világos kárba vész, este futhatunk, vásárolhatunk, sétáltathatunk kutyát sötétben, amíg kicsit nyugatabbra még világos van.


2.

A napirend eltolódott.

Elég felszállni a villamosra, már onnan látszik, hogy az emberek 9 körültől este 5-6-ig dolgoznak.

Már kevesen járunk 8 körülre.

A legtöbb ember ún. éjszakai bagoly.



3.

Nem fontosabb akkor a világos, amikor felszabadultan sétálunk, kutyát sétáltatunk, kocogunk, kiülnénk a parkba (pl szeptember)?

Nem jobb munkaidő elején a sötét, mintsem a végén?


2018. szept. 13. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

A "téli idöszámítás" az eredeti.

1. Reggel a legtöbb ember nek csinál semmeit, hanem munkába/iskolába megy - azaz nem veszít el semmiféle "reggeli világosságot".

2. A napirend nem tolódik el, az emberek ugyanakkorra mennek dolgozni (óra szerint), aki a téli idöszerint 9-re megy, az a nyári szerint is. De a legtöbb ember nem 9-re jár, hanem több müszakban 6-ra. Emellett nagyon sok ember NEM éjszakai tipusú, hanem ellenkezöleg!

3. Nagyon sokaknak munka után van szabadide, je, nem elötte, és nekik éppen az a jó, ha délután van hosszabb ideig világos.


Ne csak saját magad vedd alapul, legalább annyi embernek lenne a te általad kedveltebb variáció rosszabb, mint fordítva.

2018. szept. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Pont nem saját magamat veszem alapul.

Én olyan reggeli ember vagyok, hogy ihaj, reggel ötkor futok meg mosogatok, este 7-kor már levert és álmos vagyok. :D



De a környezetem már nem 6-8-re jár, mint régen, hanem 9, 10.... És este 6, 7 között érnek haza.

Ez még a BKV-n is megfigyelhető.


Reggel a legtöbben alszanak v készülődnek, pont ezért ne akkor legyen világos, pont ezért veszítjük el!!



A téli az eredeti....

Éééés?

Nagyon sok dolog "eredeti", de már nem aszerint élünk.


Másrészt pont erre az eredetiségre érvem: időzóna széle!

2018. szept. 13. 13:18
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

"De a környezetem már nem 6-8-re jár, mint régen, hanem 9, 10.... És este 6, 7 között érnek haza.


Ez még a BKV-n is megfigyelhető."


De gondolom, reggel fél 5-5 közt nem nézed a BKV forgalmát, meg félután 3 körül, hanem akkor, amikor te is használod! ITT VAN a tévedésed!

2018. szept. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
*délután
2018. szept. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Beszélgetésekből, villamosvezető rokon elmeséléseiből stb mondon ezt.

Villamosvezető rokon reggel üres villamosokat vezet.



De te is csak támadsz, érvet még nem olvastam tőled.

2018. szept. 13. 14:49
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazából csak egy érv van: télen reggel kutya hideg lesz!

Más érv nem létezik.


És igen: ha reggel van világos, azt átalusszuk. Kivéve, aki reggel 6-ra megy.

Este meg már akkor vaksötét van, amikor még haza se indultunk a munkából.

2018. szept. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%

Keleti szélén, ezt fontos megjegyezni.

Annyiból lenne előny, hogy szimmetrikusan oszlana el a világosság a nap folyamán, dél a nappali fényesség közepén lenne.

Ehhez is lehet alkalmazkodni, tessék nyáron felkelni fél négykor és lefeküdni legkésőbb húsz órakor. Az ember alkalmazkodjon a természethez, ne fordítva.

Ezzel szemben könnyebb sokáig fent lenni, emiatt jobb keleti szélből a másik időzónához csatlakozni.

2018. szept. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A dél manapság már nem a nap fele, hanem a nap eleje.

Egy 7-kor kelő, este 11-kor fekvő embernek kb du. 3 a nap közepe.

2018. szept. 14. 05:04
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Elég sok hülyeséget írsz kérdezö, és látható, hogy semmilyen más véleményt nem akarsz elfogadni, csak a sajátodat! Többen írták, hoyg nem az a véleményük, mint neked, de te hajtogatod továbbra is azt, amit te képzelsz el. Ez tipikusan az a helyzet, amikor az autópályán MINDENKI szembe jön!
2018. szept. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most amúgy azért kapok támadást, mert véleményem volt és érveltem? :D
2018. szept. 14. 09:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!