Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért kék az ég?

Miért kék az ég?

Figyelt kérdés
2010. jún. 22. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Mert Chuck Norris egyszer mellé ütött.
2010. jún. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Az ózonnak van kékes színe, és mivel a magasabb rétegekben több található belőle, az adja ezt a kék színt...
2010. jún. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Különböző hulámhosszú feny különböző képpen szóródik.
2010. jún. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
77%
Miért zöld a fű?
2010. jún. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó:Mert Chuck Norris Fradista.
2010. jún. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Semmi koze az ozonhoz, legutolso valaszolonak van igaza.

A legkorben talalhato reszecskeken a kulonfele hullamhosszu osszetevoi a Napbol erkezo lathato fenynek mashogy szorodnak. A rovid hullamhosszuak jobban szorodnak (kek), mig a hosszabb hullamhosszuak tovabbhaladnak. (mint amikor lezerrel vagy zseblampaval belevilagitasz egy pohar vizbe, amibe elotte egy kanalnyi tejet ontottel)


Napkeltekor es napnyugtakor, mikor hosszu-hosszu utat tesz meg a feny a legkorben a Fold felszine folott, akkor a kek feny "kiszorodik" belole (akik folott elsuhant a fenysugar, azok ezert latjak ott keknek az eget), a "maradek" pedig eljut oda, ahol eppen hajnal vagy naplemente van, ott ezert piros az eg alja.


Mikor mar felkel a nap a helyzet egyszerubb, az egesz orszag folott levo levego szorja a keket, igy barmerre nezunk, a szort keket latjuk, mig a tovabbhalado pirosat (es egyeb szineket) azok latjak, ahova a fenysugar egyenesen becsapodik.


Ez egyebkent egyetemen egy kis kerdes pl kolloidikabol es asszem kozmokemiabol is felmerult ... :-)

2010. jún. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorikérdéseken is felmerül kb félévente, úgyhogy csak azt az elcseszett keresőt, vagy a google-t kéne használni. Konkrétan ez a kérdés ebben a formában beírva a google-ba kiad sokezer választ.
2010. jún. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezelőtt én is a fénytörést tudtam. De az egyetemen a kémia prof. mondta, hogy az ózon tehet róla. Végül már nem tudom, hogy kinek is van igaza :D
2010. jún. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez az oldal segíthet eldönteni, kinek van igaza:

[link]

2010. jún. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bár tényleg a fénytörés okozza a nappali kék eget, de én se mondtam túl nagy hülyeséget az ózonnal kapcsolatban... utánnanéztem, és ezt találtam:


"Csak a második világháború után sikerült kideríteni egy másik, szintén az égbolton látható jelenség okát: napnyugta után a tiszta ég melankolikusan kék lesz. Ennek oka a Föld ózonburka. A 25 kilométer magasban levő ózonburok molekulái ugyanis halványkéknek látszanak, de a nappali égbolton a sokkal erősebb Raleigh-kék elfedi a halvány ózonkéket. Ózonréteg nélkül az alkonyati ég zöld, vagy sárgás lenne. (Natur und Kosmos, 2001. évi 5. szám)"

2010. jún. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!