Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek az emberiség be...

Szerintetek az emberiség be fog népesíteni más bolygókat, vagy odáig már nem jutunk el?

Figyelt kérdés

2018. szept. 30. 19:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
Kezdjük el már ma!
2018. okt. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 EagleHUN ***** válasza:
0%

"A globális felmelegedés romló vagy optimizmusra okot adóan laposodó tendenciája évtizedek múlva lesz csak felmérhető."


A tudósok többször változtattak negatív irányban a árható következményeken (és az előrejelzéseken) negatív irányba az elmúlt években. Továbbá az elmúlt években látható jelek alapján is az mondható el hogy nem hogy egy ellaposodna vagy simán romlana ami előre látható. Hanem gyakorlatilag exponenciálisan romló tendencia kezdett kibontakozni. És nem úgy néz ki hogy megállna.


A túlélés illetve a civilizáció "túlélése" teljesen más kérdések.

Az szerintem egyenlőre nem forog kockán hogy az emberiség kihaljon (de ha így folytatjuk akkor még az is szóba kerülhet), még nagy élővilág pusztulás mellett sem.

Pl ha minden jég elolvad akkor nem csak eláraszt a víz sok szárazföldeket hanem élhetővé válnak északi tájak. Cserébe az egyenlítő környéke lakhatatlanul meleg lehet.


Hogy ezt a technikai civilizációnk hogy fogja elviselni azon lehet vitatkozni. Jó eséllyel jelentős visszaesés mellett de az elterjedt technológiák fennmaradnak úgy is.

2018. okt. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
32%
Szerintem igen. Amire ma képesek vagyunk megcsinálni azt el sem tudták képzelni ezer éve. Idő és némi szerencse kérdése de szerintem a startrek - star wars hoz hasonló világot teremtünk majd. Amikor egy űrhajó olyan termék lesz mint ma egy autó. Egyébként a történelem bizonyítja, hogy a művészet mindig megelőzi a tudományt. Egy sci-fi pár év múlva valóság. Ma már van nanobot, vannak hibrid fajok, van autó pilóta a kocsiba, internet a zsebünkben.. Én egy játékként képzelem az egészet és az űr meghódításában a holdra szállás volt a tutorial. És már készülünk a Marsra! 1000 év múlva szerintem biztosan lesz technológia más csillagrendszerekig is elmenni. Onnan meg már nincs vissza út. Ha pár bolygón jelen van az ember, onnan már nem halunk ki soha. Ameddig 1 bolygón él minden egyed a fajunkbol csak addig van veszélyben a sorsunk.
2018. okt. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Wadmalac ***** válasza:
32%

"A tudósok többször változtattak negatív irányban a árható következményeken (és az előrejelzéseken) negatív irányba az elmúlt években."

Igaz, de ez még nem bizonyíték.


"gyakorlatilag exponenciálisan romló tendencia kezdett kibontakozni. És nem úgy néz ki hogy megállna"

Egyelőre semmiféle tendenciát nem lehet kimutatni a bizonyítottan létező romlás menetére, egyszerűen túl rövid a mérési időszak.

Pártolom a borúlátó előrejelzéseket, mert ezek segítenek, hogy történjen valami ellene, de ettől még nem igaz, hogy tudjuk, hogyan, merre megy tovább a szekér.

2018. okt. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!