Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem digitalizálják a...

Miért nem digitalizálják a személyi iratokat, bankkártyákat stb?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy minden benne van az adatbázisban,de az iratok,okmányok mégsem digitálisak.

Pl a fejlettebb országok már könnyen megvalósíthatnák,a technológia már régóta meg van hozzá,és a mobiltelefonokon lehetne tárolni minden ilyen adatot,akár a bankautomaták is működhetnének így.

Talán a visszáélés is kevesebb lenne.



2018. dec. 30. 15:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Ráadásul telefonja is szinte mindenkinek van,az emberek elég nagyrésze tudja használni. Akinek nem telik rá,az természetesen megtartaná a nem-digitális iratokat.
2018. dec. 30. 15:52
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Ez a digitalizálás csak akkor lenne biztonságos, ha a testedbe beültetett chipben lennének rögzitve az adatok, ebbe viszont nem fognak beleegyezni az emberek.
2018. dec. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hogy érted,hogy csak akkor lenne biztonságos?
2018. dec. 30. 16:07
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Tudod mekkora borzasztó nagy költség lenne a teljes apparátust lecserélni ilyen interfészekre? Nyugdíjasoknak és a csóróknak szerinted van NFCs telefonja?


Egyébként ma már chipes az új személyi, tehát digitális.

2018. dec. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A telót elhagyhatod illetve feltörhető.
2018. dec. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:

Valószínűleg idő és pénz kérdése a teljes digitalizáció minden területen, a személyi iratok ennek csak egy része és a maga "fontossága" vagy előnye bármilyen adat digitalizálásának meg van. Ezért én nem emelném ki a személyi iratokat.


A visszaélések, adatlopások és mindenféle csalások adatokkal szerintem az internet és digitalizáció elterjedésével gyakoribbá váltak. Mert régen nem tudták az adatlopást automatizálni és távolról sem volt megvalósítható. Statisztikát mondjuk nem olvastam erről, de nekem nyilvánvalónak tűnik.


Tehát van a digitalizáció menete szektoronként és van a biztonság fejlődése szektoronként. A biztonsági fejlődést nem előzheti meg egy bizonyos mértéken túl a digitalizálás, mert elszállnának a dolgok.


A testbe épített chip meg kevésbé védhető mint egy Faraday-kalitkába bevont kütyü vagy pénztárca. A test jól használható részei egy chipnek az pl a kar és kéz, ezek viszont nem bugyolálhatóak állandóan, így védtelenek egy véletlennek látszó érintéses adatlopás ellen. A beültetett chip nagyon védhetetlen a hétköznapi életvitel szempontjából.

2018. dec. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már sok éve kizárólag digitális személyi igazolványok vannak. A csip sok személyes információt tárol rólad. Sőt NFC kompatibilis is. De az adatok kiolvasásához is adatok (kulcsok) és jogosultság kell. Ezért árulja az állam a saját NFC olvasóit, mert csak abban bízik meg a telefonokban nem.


Az nfc chip pedig mellékesen egy kártyába van beépítve amin szerepelnek feliratok hogy ne kelljen kártyaolvasó bizonyos helyzetekben.. és ne is vesszen el, mert ha csak egy 5x5 mm kártyát adnának, az 1 hét alatt elkallódna a táskámban. :)


Ha mobiltelefonba lenne építve a személyi akkor sokan panaszkodnának hogy büntetéssel és sok utánajárással jár ha 10 évnél hamarabb megy tönkre (v vész el).. addig nem volna jogod mobilt cserélni.

2019. jan. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miért nem digitalizáljuk?

Dehogyse!

Én a fizikai bankkártyámat nem sűrűn használom.

Csak a digitális webkártya debit kártyámat szoktam használni, amiből valódi nincs is!

2019. jan. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!