Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen gázt használtak az...

Milyen gázt használtak az orosz alvási kísérletnél?

Figyelt kérdés

Sehol sem találom, és eléggé gyanús, hogy pont ez nincs feljegyezve. Amennyiben nincs feljegyezve (hiteles forrásban) sehol, úgy én biztosra venném, hogy kamu az egész.

Ha valaki esetleg tudja a választ, akkor forrással együtt írja le kérem.


Előre is köszi a válaszokat!


2019. jan. 24. 00:14
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Milyen orosz alvási kísérlet?
2019. jan. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja megvan, hosszas keresés után arra jutottam hogy nagy valószínűséggel urban legend.


Ám!


Lehet alapja. Ha nem legend, akkor tényleg megcsinálták, de katonailag titkos anyag volt.

Mindenhol csak experimental gas stimulantot írtak.


Hivatalos feljegyzés vagy forrás nincs. Ezért vagy nem létezett a gáz, vagy mást használtak, vagy titkos az összetevő.


Mivel én főleg altatógázokkal dolgozok, meg egyéb stimulánsokat ismerek állatkísérlétnél... pl a heroinistáknak adott Naloxone secpec kihozza a csontra betépett egeret a Fentanylból, ami egy brutál ópiát altató (darkweben is betiltották annyira addiktív, a heroinnál is rosszabb).

A forane gáz is pillanatok alatt kiüti az állatot.


Ám gáznemű stimulánsról még nem hallottam.

Stimuláns a kokain, amfetaminok, újfajta designer drogok... de nem vagyok anesztes vagy vegyész, csak egy neurobiológus szóval lehet van ilyen.


"Stimulants such as epinephrine,[31] theophylline and salbutamol[32] orally have been used to treat asthma, but inhaled adrenergic drugs are now preferred due to less systemic side effects"


Ezek inhalátumok, tehát belélegezhetőek... de nem gázelegyek. Asztmára én is toltam a Ventolint.


Itt egyébként tökjó leírás van a sztoriról, hogy vélhetően nem igaz, de említ egy Nyikolajev gázt.


[link]


[link]



“ Nikolayev gas is a hypnotic catalyst and a truth serum used in Russian Sleep Experiment to keep soldiers stay awake on a battlefield for extended periods of time throughout war. It is also used as hypnotic catalyst.”


"Today there is evidence found that more refined versions of the Nikolayev gas is used today as a hypnotic catalyst and as a truth serum"


Szóval ennyit tudunk. Ez alapján bármi lehet.


Égetőbb kérdés, hogy vajon miért kúrtam el 1 órát a válasz keresésével, mikor hamarosan vizsgázok neuroanatómiából. :D

2019. jan. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyébként én intravénás amfetaminokat adagolnék, és feltennék az alanyok borotvált fejére egy eeg sapkát.


Egy feedback loopban csinálnék egy neurhálót ami dekódolja az EEG adatokat és ha megváltozott alvásra utaló agyi hullámokat észlélnék, kicsit feltekerném az adderall adagot. Lehetne nyomni mellé adrenalint is, megy egyéb koktéldrogokat. A lényeg, hogy minimális stimulán jusson be szabályozva.


Most így belegondolok, ebből lehetne egy terméket csinálni a narkolepsziásoknak (vagy vizsgákra tanuló egyetemistáknak, wall streeti farkasokbak) nem kéne orrba szívkodni semmit hanem az agyhullámok alapján adagolná a kábót.

Ha pedig aludni akarnál jöhetne a Ketamine+Xanax intravénásan :Dd

2019. jan. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ezt lehetne pánikbetegeknek is. Egy bioszenzor implantátum, ami detéktálja a pánikrohamot, kortizolszint merő ami a stresszintent regisztrálja.


Ha elkezdesz szorongani akkor nagyon finoman egy intravénás kanül adagolna Xanaxot vagy egyéb benzodiazepineket. Lehet nem is kéne intravénásan, hanem egyenesen egy agyba ültetett intravénás mikrofluidikai implant a szorongás központjába.


Ezzel nem kéne állandóan tömni gyógyszerrél az illetőt, hogy tocsogjon a vérében a drog... hanem csak akkor aktiválódna a implant ha az illetőnek rohama van.


Már csak egy FDA engedély kell 😃

2019. jan. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*agyba ültetett implantátum (nem intravénás)
2019. jan. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!