Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy nézne ki, ha egy 4D-s...

Hogy nézne ki, ha egy 4D-s tárgy belépne a mi 3D-s világunkba?

Figyelt kérdés

Ha én ráteszem a tenyerem a víz felszínére, akkor egy megjelenő, később eltűnő valamit látnának a 2D-s lények.


Mi mit látnánk, ha egy térben 4D-s lény lépne be a világunkba?

Egyszer csak a semmiből feltűnne valami majd eltűnne a semmibe?



2019. márc. 28. 22:24
1 2
 11/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

A fantáziáláshoz egy kupac alapozatlan feltételezés kell, szerintem csak hibás ötletet lehet produkálni.

Miért is?


A mi 3D-s anyagunk 2 D-ben életképtelen, valószínűleg 4-ben is.

Vagyis a 4D-s lény is valami más, 4D-s "anyagból" épülne fel, amiről nem tudunk semmit. Tudna-e egyáltalán bármi interakcióba lépni a 3D anyaggal? Bármi 3D-s részecskével, elektromágneses hullámmal, fénnyel?

A gravitációval?


Az mondjuk már önmagában durva, hogy egy 4D-s lény elől nincs hova elbújni, nincs ellene ketrec, bunker, pajzs, páncél, hiszen 4D-ben a legzártabb 3D-s tér is nyitott.

Mint ahogy egy 2D kör egy 2D-s nézőnek teljesen zárt, de a 3D-ben simán benyúlunk a közepébe.

2019. márc. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

"a 4D-s lény is valami más, 4D-s "anyagból" épülne fel, amiről nem tudunk semmit."

Ezt azért így nem mondanám.

Jó: MOST nem tudunk semmit.

De ha idejönne, valószínűleg gyorsan meg tudnánk mérni.


"Tudna-e egyáltalán bármi interakcióba lépni a 3D anyaggal?"

Simán.

Viszont nagyon nagy gond lehetne, ha olyan a világ, ahogy gondolják: tehát ha a világunkat egy rendkívül erős gravitáció tartja 3d-ben. Az széttéphetné őt.


"Bármi 3D-s részecskével, elektromágneses hullámmal, fénnyel?"

A fény és a gravitáció valószínűleg ugyanaz. Ezért is valószínű, hogy látnánk őt.


"Az mondjuk már önmagában durva, hogy egy 4D-s lény elől nincs hova elbújni, nincs ellene ketrec, bunker, pajzs, páncél, hiszen 4D-ben a legzártabb 3D-s tér is nyitott."

Van ennél még sokkal durvább dolog is:

tegyük fel, hogy nem akar ártani nekünk... csak lélegzik. 4d-ben.

Hova kerülnek a kilélegzett molekulák, amikor elérik a világunkat?

Simán el lehet képzelni olyat, hogy atombomlást okoznak, annyira közel kerülhetnek a mi molekuláinkhoz, és ráadásul extrém nagy sebeséggel.

De ha nem, akkor is megjelennek a szöveteinkben közvetlenül, és nem tudom, mit szól egy sejt, ha pl. a benne levő CO2 szint hirtelen a többszörösére növekszik.

Persze úgy, hogy közben a nyomás is nő.

A lélegzeteben levő egyéb szennyező anyagokról és baktériumokról nem is beszélve.


Viszont van ennek egy előnye is: simán tudunk készíteni 4d-s kamerát már akár ma is.

Leírtam már, hogyan.

Ha már létezne, és ilyen 4d-s lény közelítene, vagy bármi más ebből a világból, azt előre észrevennénk.

2019. márc. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sok évvel ezelőtt -- valószínűleg a Galaktikai egyik 1987 előtti számában -- olvastam egy sci-fi novellát: már nem emlékszem a címére sem, sem a szerzőjére (annyi rémlik, hogy angolul került megírásra eredetileg, de még erre sem fogadnék nagy összegben).


No annak a lényege az volt, hogy emberek repkednek valahol az űrben, amikor egyszer csak meglátják egy hajó 'víz' alatti részét lebegni az űrben. De nem tudnak a 'víz' szintje fölé menni: bárhova is pozicionálják magukat, ugyanazt a 'víz' alatti hajótestet látják, csak persze más szögből.


Csinálnak egy űrsétát a testhez, és miután megállapítják, hogy kb. fa keménységű anyagból van, megfúrják azt. Mire a hajó 'elsüllyed': egyre nagyobb része kerül a 'víz' alá, aztán megjelenik a fedélzet, az árbócok, a vitorlák -- és (ha jól emlékszem) a(z akkor már) halott tengerészek is. De mivel ezt a sztorit már közel egy fél évszázada olvastam, a pontos részletekre már nem emlékszem.


Rémlik ez bárkinek is? Esetleg szerző/cím?


(Én is zöldkezeztem a két 100%-osan hasznosnak tűnő válaszra; és tetszik az összes válasz stílusa.)

2019. márc. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!