Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik fegyver jobb közel harcra?

Melyik fegyver jobb közel harcra?

Figyelt kérdés
Ha pl egy bőr Páncélt viselsz ami alaknál, válnál, stb megvan toldva fémmel esetleg lánc ing is van rajtad akkor mit használnál 1-2 hasonló felszerelésű esetleg teljes fémpáncélos támadó ellen. Gondolok itt balta pajzs, kard pajzs, kétkezes kard, alabárd, buzogány, 2 balta, stb re

2019. márc. 30. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljes fémpáncélos elől inkább elszaladnék, úgysem ér utol. Ezekkel a fegyverekkel legfeljebb kifárasztani tudnám, komolyabb kárt okozni benne nem. Esetleg egy zsák cementtel a hónom alatt nekiszaladni és fellökni, onnan már ritkán állnak talpra segítség nélkül.
2019. márc. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hagyományőrző vagyok. Páncélos lovagok ellen legjobb az alabárd, gléfe, ezekkel könnyű "elgáncsolni". Egy erős buzogány pedig még páncélon keresztül is eltöri a csontot. Persze a legjobb a számszeríj.
2019. márc. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Szerintem egy glock17 :D


Egyébként meg ha hagyományörzésről van szó, nem fogjuk tudni megmondani. Az a fegyver a legjobb amelyik neked a legjobban fekszik és amelyikkel gyakorlott vagy.

Én személy szerint egy kézzel készült damaszkolt katanát választanék :P

Üdv

2019. márc. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%
Egy pohár sav
2019. márc. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A középkori fém fegyverek drágák is voltak. Nem volt annyi vas egy birodalomban, mint egy filmben, amiben középkorosat játszanak.


Ajánlom Skallagrim YouTube csatornáját!

Nagyon jól magyaráz.

2019. ápr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!