Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az igaz hogy bizonyos fémeket...

Az igaz hogy bizonyos fémeket a világűrben hegesztés nélkül is lehet egyesíteni?

Figyelt kérdés
Valamelyik dokumentumfilmben hallottam ezt talán a vasról,de nem tudom melyikben.

2019. ápr. 1. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, ezért tesznek nájlonzacskót a dokkoló űrhajó és az űrállomás közé.
2019. ápr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyjából minden fémet, és nem a világűrben, hanem vákuumban.

Ugyanis normál esetben bármiféle anyagra, ha elvágod, azonnal odatapad a levegőből valamilyen anyag, és ezért nem lehet újra összetapasztani.


Ja, és feltétel a friss vágás is. Két akármilyen fémet ugyanúgy nem tudsz összeilleszteni, mert nem illik össze.

2019. ápr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nagy erővel, nagy sebességgel csapódik egymásba a 2 fém, akkor egyesülnek, nem csak a világűrben.
2019. ápr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Wadmalac ***** válasza:
73%

Hát azért van némi elvárás az oxidmentességen kívül, hogy igazán "összenőjön" két fém.

Például elegendően nagy, tökéletes síkszerű érintkezés, és-vagy nagy összenyomó erő.

Meg minél melegebb, annál inkább sikerül.

Bizonyos hőmérséklet és erő fölött az oxid sem probléma, lásd kovácshegesztés.

2019. ápr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, a kémiai adhézióra gondolsz? De még így is furcsán hangik.
2019. ápr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazabol arra gondoltam hogy hegesztés nélkül oldhatatlan kötés jön-e létre.Nem tudom ennek mi a megnevezése.
2019. ápr. 1. 14:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Hegesztés.

Csak persze hő nélkül.

2019. ápr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fémes kötés jöhet létre.

Ez azért nem úgy kell elképzelni hogy a világűrben minden összetapad. Hanem inkább úgy hogy ha el kezdenél dolgozni, kalapálni, összecsavarozni dolgokat akkor hamar találkoznál ezzel a problémázik.Míg a földi körülmények között sose, vagy legalábbis meglehetősen ritka.

2019. ápr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:

A világűrbe felvitt csavarokon, egyéb kötőelemeken stb. is már ott figyel az oxidréteg.

A dolog csak az ott oxidmentesített fémfelületeken működne, csak nagyon jó illesztéssel, úgyhogy sem igazi gondot nem okoz,sem praktikus előnyt nem tartalmaz.

2019. ápr. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!