Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha az a szám ismétlődik h...

Ha az a szám ismétlődik h 1,3636 akkor a hármas és a hatos fölé is kell pont írásban vagy gépen? Vagy melyik fölé? Hogy?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 26. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:

1,3636 --> 1,36 és a hármas és a hatos fölé egyaránt kerül pont


Írok még példákat:

1,33333333 --> 1,3 és a hármas fölé kell csak pont, mert ő az egyetlen számjegy, ami előfordul a tizedesvessző után

6,581258125812 --> 6,5812 és ekkor az ötös és a kettes fölé kerül egy-egy pont, mert az "5812" szakaszok követik egymást


Az 1,36 esete azonos a 6,5812-vel, csak az ismétlődő szakaszokban eltér a számjegyek darabszáma

2019. ápr. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 dq ***** válasza:

a ponttal ellátott szám után pontot téve:

1,3.6.

vagy

1,363.6.

vagy

1,3.636.

Ezek ugyanazok.


Ha csak a számot akarod leírni, akkor az első a legértelmesebb, a többinél nagyon furán néznek rád.

Ha valami gondolatban vagy, és azt akarod hangsúlyozni, hogy ez vagy az a része ismétlődő, és ez vagy az a része csak a szám eleje, akkor az utóbbi kettő is használható.

2019. ápr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2: Ez nagy zagyvaság lenne ha így lenne. Fölé kell a pont és nem mögé.

Sok országban tizedes pontot használnak.

Sok országban tizedes vesszőt használnak.

Sok országban ezres csoportokba rakják a nagy számokat. Pl 123'456'789'012


Így összekavarva pontot vesszőt nagy dzsumbuly lenne.

Igaz az ascii táblában nem találtam számokat felettük pontal. Van ilyen egyáltalán?


Ismétlődő és nem ismétlődő számjegyek is ha vannak a számban akkor ...?


Tehát egy végtelen sok számjegyből álló szám esetén mint a Pí el lenne szerinted intészve hogy minden számjegy mögé teszünk pontot is.. hiszen valamikor biztos megismétlődik =8()

Szerintem nem így van.

2019. ápr. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3, a második válaszoló szerintem csak átmenetileg jelölte így, hisz itt nem lehet pontot tenni a számok fölé.
2019. ápr. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 dq ***** válasza:

3̊6̊

3̄6̄

2019. ápr. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 dq ***** válasza:

> Igaz az ascii táblában nem találtam számokat felettük pontal. Van ilyen egyáltalán?


Már a múlt évezredben is tudta az Unicode szabvány, hogy tetszőleges betűre tetszőleges ékezetet rátehess. (aláhúzás, áthúzás, föléhúzás, è̛̯̩̪͔͓͕͊͑͒͊͒̇͜ḟ̷̛͕͔̜͔̮̒͋̉͋͌͞f̪̮̻͔̹̎́̍̐̃é̴͔̯̝͍̼̳̃̍͆͗͌̅̋͞ļ̛̖͈̰̗̫̙͈̜͕́̋̊͡e͕͈̳̥͈̼͗̈̉͒̈͆ s̡͎̖̻͂̒͌̀̏̽̍̕͜͝͞z̶̧͙̤̬͈͈͈̒͐̐̂̒͂́̀̕͟͡ö͖͕̙̻͍́̇̉̅̓͊͐̿̕͠ͅŗ̞͍͖̪̦̖̉̓͌͊̉̽́ņ̗͖̲͚̼̲̺͂͌͐͛͗͗̇͗̂̈͢y̻͉͎̠̘̗̗̏̍̈̓̾̀̕͡ű̠̱̰͔͖͍̃̒́͆̆̎͛̊ͅş͕͇̬͍̳̉̓́̔͑̌é̴̟̹̰͈̝͗̓͒̓͝g̸̱̗͇̙̯̬͛̈̔̓͂͐̕͠é̶̞̠̺̪̯͈̲̈̇͒̿̓̉̿͢͜ͅk̶̛̻̝̼͙̯̺̃͐͂͛̓͢) de nem nagyon van támogatva ahogy nézem :/

2019. ápr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Íme átmeneti megoldásnak:


..

1,36 -létezik


vagy akár:


..

1.36 -létezik


De ilyen szerintem nincs:


. .

1.34567 - de itt mi és mikor ismétlődik?

2019. ápr. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Így se megy. nem azonos méretűek az itteni betűk..
2019. ápr. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!