Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Embert klónozni lehetséges?

Embert klónozni lehetséges?

Figyelt kérdés
Minap láttam egy filmet, és elgondolkoztam.
2010. júl. 5. 23:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
én is láttam egy ismeretterjesztő csatornán. lehet, csak megfelelő körülmények kellenek, meg sok pénz. pár sejtnyi klón-embiró már volt, csak meghalt.
2010. júl. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Érdekelnek az ilyen kérdések, mert nagyon érdekesnek találom őket.
2010. júl. 5. 23:17
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lenne lehetséges,csak szigorúan tilos.
2010. júl. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Úgy hallottam, nem éri meg.
2010. júl. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is láttam A szigetet, jó film :)
2010. júl. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Igen. Talán Dr. House vagy Dr. Csont vállalná. De előtte küldd el őket Dr. Csernushoz, hogy kiderítse normálisak-e.
2010. júl. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

de ha klónozódik, és nem születik akkor mikor kerül bele a lelke vajon? és ha felnőttet klónoznak? vagy emberileg üres lesz?

vagy automatikusan klónozódik a lelke és a gondolatai noha az nem látszik és megfoghatatlan...?

2010. júl. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

"de ha klónozódik, és nem születik akkor mikor kerül bele a lelke vajon?"


bár ez nem az ezotria rovat, de azért válaszolok.


természetellenes leszületésnek számít, a kérdésre a választ a válaszoló világképe adja. a kereszténység vagy lelketlennnek tekinti, vagy a lélek helyett démon költözik bele, a reinkarnációban hívők szerint olyan lélek költözik bele, aminek tilos lenne még visszajönnie. nagy valószínűséggel valamilyen gonosz lélek.

2010. júl. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is mondok valamit a lelkes bácsinak: mivel a személyiséget és főleg az emlékeket a tapasztalatok formálják, ezért nyílván nem lesz ugyanaz a személy, tehát nem lesz "lélekklónozás". De ha jól sikerül akkor ugyanolyan funkcionális ember lesz, mint az eredeti.


Amúgy meg a kérdésre: ahogy fentebb is mondta valaki, lehet, csak nem szabad. Ha egy birkát tudunk klónozni, akkor nagyjából semmi nem választ el minket bármilyen más emlős klónozásától.

2010. júl. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint már minden adva van hozzá képesek lennének rá, csak egyrészt tilos. Másrészt etikai problémát vetne fel.
2010. júl. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!