Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a Paksi Atomerőműben egy...

Albandreas kérdése:

Ha a Paksi Atomerőműben egy robbanás történne (tudom, elvileg lehetetlen, ezért csak elméletben kérdezem), akkor mennyi idő alatt érne sugárzás Debrecenbe?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a szélirányra, sebességre, meg egyáltalán milyen gyorsan terjed a sugárzás?

Percek kérdése vagy órák, esetleg napok?



2019. jún. 3. 13:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Aki elolvassa a cikket, benne lesz, de itt kivonatolva a lényeg:

a környezetvédelmi kormányhivatal 5, azaz öt nap múlva ment ki felmérni, hogy került-e káros anyag a levegőbe, azaz van-e egészségügyi kockázat!

5 nap... köszi... addig meg hadd szívják a hülyék, ha esetleg baj van.

A másik, hogy egyébként tényleg szívják évek óta, és a polgármester (vagy az erőmű vezetője?) kamuzik össze-vissza.

De tényleg inkább érdemes elolvasni.

2019. júl. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
100%

Király, tehát Csernobil esetében rákkeltő anyag került a levegőbe, amiről nem szóltak, és az emberek rákosak lettek.

Most meg olyan műanyagot égetnek, aminek a fütjében rákkeltő anyag kerül ki a levegőbe, és letagadják.

Sokkal jobb, tényleg...

Semmivel sem vagyunk előrébb, hiába telt el pár évtized.

Ugyanúgy rákosak leszünk a politika miatt, és van pofájuk hazudozni.

2019. júl. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
12: ugyanoda jutottunk vissza, mint ahol Csernobil idejében tartottunk! - Vagy még rosszabb...
2019. júl. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy az a válaszoló, aki szerint ez ma nem történhetne meg, nem kommentelte a korábbi hírt.


De én újra itt vagyok, mert épp híreket olvasok.

2019, Oroszország. Újra.


[link]


Tagadták, hogy halottak vannak.

Napokkal később derült ki, hogy radioaktív anyag robbant fel.

Nem közölték, hanem mérések mutatták ki.

Az orvosoknak és nővéreknek nem szóltak, hogy sugárfertőzöttek a betegek.

Már a személyzetnél is kimutatták a sugárfertőzést.

Orvos, aki a gyógyításra esküdött fel, most jó eséllyel a hatalom sunyizása miatt fog meghalni.

Ja, és a poén a végére: titoktartást írattak alá a dolgozókkal, nehogy kitudódjon.

Gondolom megvolt a ráhatás, ha valaki nem akarta aláírni.

Mert miért is akarná aláírni önként az ilyet az ember? Max ha kényszerítik.


Szóval ez a dolog ma is pontosan ugyanúgy megtörténhetne, ahogy 1986-ban.

2019. aug. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Elnézést, ha esetleg nem fogalmaztam világosan. Azt, hogy "nem tudnánk sumákolni" [#7] Magyarországra értettem, de ugyanúgy érvényes az egész EU-ra. Továbbra is fenntartom amit ott írtam:

"Nem tudnánk sumákolni. Egyrészt államközi szerződések köteleznek minket, hogy értesítsük a szomszédainkat, a Nemzetközi Atomenergia Ügynökséget, és még néhány más országot ha baj van. És értelme sem lenne sumákolni, mert egy komolyabb radioaktív kibocsátás órákon belül mérhető lenne más országokban is."


Nézd meg pl. az OAH honlapján a híreket. Minden apró kis hülyeségről tájékoztatják az embereket.

[link]


Nos, Oroszország az Oroszország. Néha kicsit többet remélek tőlük, de más témában is hazudoznak mint a vízfolyás. Ott tényleg nem sokat változott a helyzet 86 óta. Kár. Pedig feleslegesen égetik magukat, mert úgyis kiderül.

2019. aug. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kiderülni kiderül, csak addigra már késő, megint emberéletekkel játszottak, pedig sokan tudtak volna tenni ez ellen. :(
2019. aug. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Bár nem atomenergia, ezt belátom, de akkor Magyarország:


[link]


Évtizedek óta öl a lassú gyilkos, az azbeszt.

Nem egy, nem két embert halt meg rákban.

A talajcserére, törmelék eltakarítására milliárdos szerződést kötött az állam egy vállalkozóval.

A munka nem lett elvégezve, senki nem ellenőrizte, a pénz mégis ki lett fizetve.

Hiába vannak szerződések, hiába tesznek fel kérdéseket, hiába nevezik meg a felelősöket, érdekes módon semmi nem történik hosszú évek óta, senkit nem vonnak felelősségre.

Tudom, hogy más téma, de szerintem igencsak kapcsolódik.

Mivel másabb egy nemzetközi szerződés?

Jó, nagyobb sajtóvisszahngot kap, sok helyen megismerik a szereplők nevét.

De most őszintén: mikor esetleg ezrek, tízezrek halnak meg egy tragédiában, és valaki menekülni kényszerül, akkor pont tojni fog arra, hogy magyar vagy nemzetközi szerződést sértett-e meg.

Akit nem érdekel egy nép baja, hogy emberek halnak meg, azt nem fogja érdekelni akkor sem, ha nemzetközi szerződések kötelezik adatszolgáltatásra.

Vajon az oroszokat nem kötelezik ilyen szerződések?

Dehogynem... csak elsunnyogják.

Ahogy elsunnyogták itt is, mikor baj volt.

Linkeltem előzőleg is magyar erőművi problémát, 1-2 hónapja, az előző oldalon.

Lehet mindig keresni a kiskaput, hogy ez azért nem olyan, mert nem atomenergia, az meg azért nem olyan, mert nem itt, hanem amott történt.

De valójában látjuk, hogy a kicsi dolgokat is elsunnyogják, a kérdésekre nem válaszolnak, az emberéletekkel nem törődnek, mert a hatalom és a pénz mindennél fontosabb.

Legyen ez bárhol a világban.

Majd pont egy atomrobbanásnál járnának el másképp?

Tologatnák a felelősséget, ahogy az ilyenkor lenni szokott.

Nyilván senki sem akarja elvinni a balhét, és élete végéig börtönben rohadni, mikor ő egy pénzes politikus... szóval borítékolható, hogy újfent az egymásra mutogatás menne csak.

Elképzelni nem tudom, hogy valaki egyből kiállna a világ elé, hogy gyerekek, nagy baj van, elcsesztük, meneküljetek.

Nagyon naiv, aki így látja, nemzetközi szerződés ide vagy oda.

2019. aug. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!