Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan kell kiejteni ezt a nevet?

Hogyan kell kiejteni ezt a nevet?

Figyelt kérdés
Auchan
2010. júl. 8. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
osán / madaras teszkó
2010. júl. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

osan(az "n" alig hallhatóan elharapva)

francia szó jelentése madár


Sokan angolosan próbálják

ósn

nak mondani, azonban ez óceánt jelent, ami nem stimmel sem a madárhoz -ami ugye az emblémában is benne van- sem a francia cégnév nemzetközileg elfogadott ejtéséhez!

2010. júl. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Tévedés, az Auchan sehogy se jelent madarat a franciában, mert az "oiseau". :D De a kiejtésbe nem tudok belekötni, szerintem is "osan". Az n-t pedig lehet nyugodtan ejteni a szó végén, ha már "franciásan" akarjuk, mert ők nem nyelik el ezt a betűt.
2010. júl. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. júl. 8. 10:07
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Csak érdekességként:


[link]

2010. júl. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2010. júl. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

dőpontja: ma 10:01 voltam


Igen ez egy szójáték, mert a kiejtés mint a madár, a leírás pedig az első üzlet közelében lévő két helység nevének összetételéből fakad.


Mint a dösövo/2CV.

Vagy a Q7/kju eight/kuwait.

2010. júl. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

No, kérem. A tulajdonos első boltját Roubaix városában nyitotta meg, a környéket úgy hívják: Hauts Champs (igen, ugyanúgy kell ejteni, innen a név).

A madárnak semmi köze az elnevezéshez, lévén az egy vörösbegy akar lenni, ami franciául rouge-gorge.

2010. júl. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ochan(osan)egy japán kifejezés ami Nagy méretet,Nagy tereket,Családi kapcsolatokban: Nagy testvért, jelent.

Első áruházukat a "Minden Egy nagy térben, Egy fedél alatt" szlogennel nyitották meg. Logóban a vörösbegy madár

az ember barátiaságára, ember közeliségére utal.

Ochan japán hangzása miatt az első betűt az Franciássá változtatta úgy, hogy az O-t "A"ra cserélte.

(O-t franciául AU-val is írják), mert így mindenféle névjegyzékekben az elsők között szerepeljen.

2013. aug. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 h734802 válasza:
Ez olyan, mint egy összeesküvés-elmélet. Én tudok japánul, de soha nem hallottam ilyen szót. Ez még nem jelent semmit, de bárhogy kerestem, nem találtam még hasonlót sem. Hívatkozást kérek, vagy japánul írd ide!
2015. aug. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!