Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Fourier sorfejtő alkatrészt...

Fourier sorfejtő alkatrészt lehet kapni? Hogy hívják ezt?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy egy négyszögjel a bemenete, és az alapharmónikusa a kimenete

2019. jún. 10. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"négyszögjel a bemenete, és az alapharmónikusa a kimenete"

Ehhez egy integráló tag elég, ha jól van méretezve. Ha nem erre gondolsz, akkor nem igazán értem, esetleg keress rá: fft integrated circuit.

2019. jún. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Integráló tag kimenetén a bemeneti jel integráltja jelenik meg tudomásom szerint. Azt viszont nem tudom, hogy ez megegyezik-e a bemenő jel alapharmónikusával?


Úgy értettem a kérdést, hogy egy négszögjel bemeneti jel esetén, a kimeneten egy szinuszos jel jelenjen meg, ami nem más, mint a bemeneti négszögjel alapharmónikusa.


Példa: [link]


Piros négyszögjel a bemenet, lila szinusz a kimenet. Így értettem a kérdést

2019. jún. 13. 15:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Tisztán analóg elektronikai technikával még összetett kapcsolás formájában SEM megoldható gyakorlatilag vállalhatatlan trükközések nélkül.


A legalacsonyabb frekvenciakomponens leszűrése gyakorlatilag egy önmaga vágási frekvenciáit a bemenet szerint szabályzó keskenysávú szűrő lenne. Ilyenformán nem is létezik.

Amire gondolsz, azt a megvalósításához több részegységre, több részfeladatra kell bontani mindenképpen.


Digitálisan - elképzelésem szerint, blokkvázlatosan - kivitelezhető egy relatíve széles ablakolású FFT-t számoló analóg-digitál DSP processzor, egy közepes bonyolultságú, memóriával rendelkező aritmetikai részegység, egy DA konverter és egy feszültségvezérelt oszcillátor sorbakötésével.


Legegyszerűbb esetben majdnem mind a négy részegységet egyetlen, analóg bemenetekkel is rendelkező, nagy MIPS értékú (>= 8) mikrokontrolleren belül lehetne szoftveresen implementálni, egy a bemenetén DA konverterrel rendelkező erősítőre/jelformálóra kötve a mikrokontroller digitálisan előállított oszcillátor-kimenetét.

Dedikált FFT-DSP modul esetén, az FFT kimenetének feldolgozásához és az oszcillátor vezérléséhez (vagy ha az oszcillátor továbbra is szoftveresen (majd DA konverterre küldve) lenne implementálva, akkor ért.szerűen annak előállításához) szintén fokozottan ajánlott a plusz MCU alkalmazása, szemben a nem processzor alapú megoldásokkal. Ugyanis ez megvalósítja a szükséges memóriába tárolást (az FFT ablakonkénti eredményének olvasásához), az időpillanat FFT értékeinek értelmezését és egy digitális kimenet előállítását az oszcillátor vezérléséhez/képzéséhez.

2019. dec. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!