Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért ilyen pontatlanok a mai...

Miért ilyen pontatlanok a mai személymérlegek?

Figyelt kérdés

2 mérlegem van. Teljesen stabil felületre teszem az egyiket, mér 88-at. A másikat ugyanoda teszem és mér 86-ot. A pontosságuk +/- 0,5 kg.

Ha még egyszer ráállok arra, ami 88-at mért, akkor már csak 86,5 kg-ot mutat. Így aztán sokra megyek a pontossággal...



2019. júl. 11. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincsenek csodák. Filléres, sorozatgyártott eszköztől várod el, hogy szakszerű beüzemelés és előzetes kalibrálás nélkül, ismeretlen körülmények között, karbantartás és hitelesítés nélkül évekig pontos legyen. Ja, és legyen egyszerűen kezelhető: ráállsz, oszt' kiírja, mi van, ne kelljen súlyokat huzigálni meg lengést figyelni, mint a terménymázsán.

Na, ez az, ami nem jön össze. Ilyen körülmények között ilyen pontosságot lehet elérni.

2019. júl. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az baj, hogy ha közvetlenül egymás után ugyanazt a súlyt különbözőnek méri, azzal tényleg nem tudsz mit kezdeni.


Az egyébként is gyenge szériából kifoghattad a legrosszabbat (vagy csak merül az elem) - a legtöbb mérleg azért nem ennyire megbízhatatlan.


Én a sajátommal azt csináltam, hogy levittem az edzőterembe, és megmértem magam az ottani mérlegen, majd rögtön utána a sajátomon, ezt megcsináltam háromszor egymás után. Kijött, hogy a terem mérlegén kb. egy kilóval könnyebb voltam, mint amit a saját jelzett, úgyhogy 1%-nak vettem a saját mérleg hibáját (lévén, 1 mázsa körüli a súlyom).

2019. júl. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mérd meg magad mondjuk ötször vagy tízszer! Átlagolod, és máris van egy pontos(abb) eredményed ;)
2019. júl. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Régi rugós szarokat kell venni. Az se pontos, de legalább ugyan azt mutatja.
2019. júl. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem pont a rugós szarokkal volt az a bajom, hogy kb. minden méréskor újra be kellett állítani, hogy nullán legyen.

Amúgy miből gondolod, hogy az edzőtermi pontos?

Voltam a kutyámmal állatorvosnál és az ottani mérleggel kb. 100 gramm pontosan ugyanannyi voltam, mint az otthoni mérleggel.

2019. júl. 12. 07:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Az edzőtermi mérleget versenyeken használják a súlycsoportok miatt. Hitelesített mérlegek - persze időszakonként illene újra hitelesíteni, gondolom én - nem egy gombelemmel működnek, sokkal több anyag van bennük, mint a 3-5000 Ft-os fürdőszobamérlegekben.


Eleve ha 5x ráállok egymás után, akkor 5x ugyanazt a súlyt írja ki.

2019. júl. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze az áruk is úgy a 80-150 ezer Ft közötti kategóriában mozog...
2019. júl. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!