Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezhet-e még az emberhez...

Létezhet-e még az emberhez hasonló fejlettségű, vagy annál jóval fejlettebb faj a "majdnem végtelen" Világmindenségben (vagy legalábbis a mi Galaxisunkban)?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk a válasz igen volna, akkor csak annyi volna a kérdés hogy elképzelhető-e az, hogy a MI GALAXISUNKAT figyelembe véve, és a tudósok által idáig felfedezett és közölt "ember számára lakható" bolygók számát is véve alapul - arról nem is beszélve, hogy a Tejút Galaxisban is legalább több milliárd csillag található, és ha feltételezzük azt, hogy ebből minden százmilliomodik csillag rendelkezik csak bolygó rendszerekkel és ezekből is csupán minden egymilliomodik rendszernek van olyan bolygója, ahol adott esetben létrejöhetett az értelmes élet - akkor kérdem én, (a nagy számok törvénye alapján is) mekkora az esélye, hogy előforduljon az emberhez hasonlatos - vagy adott esetben az embertől eltérő - azonban jóval intelligensebb életforma csak a MI galaxisunkban? És egyébként ez is nagyon elnagyzolt becslésű állítás, valószínű hogy az életre - legalább is az emberi életre - alkalmas bolygók száma olyan hihetetlenül nagy szám volna, amit még felfogni is alig bírnánk. Aztán ott van az a tény, miszerint az ember mindent a "saját nézőpontja szerint ítél meg" - ergó el sem tudja képzelni az olyan élőlények létezését, amelyeknek nincs is szükségük olyan előfeltételek jelenlétére az életben maradáshoz (pl. megfelelő nyomású és oxigéndús légkör és klíma) mint amire az embernek mondjuk szüksége van.


Még valami; egy józan gondolkodású, értelmes ember szerint – aki szerint lehetséges az értelmes (az embernél jóval fejlettebb) „idegen” entitások létezése - vajon mekkora az esély arra a jövőben, hogy adott esetben az emberiség kapcsolatba lépjen ezekkel a „feltételezett, értelmes, földönkívüli lényekkel”?

Esetleg elképzelhető-e, hogy a múlt korokban már esetleg sor kerülhetett „kapcsolatfelvételre” az akkori korok emberi civilizációi, ill. a „más világból” érkező „idegen” fajok között? (Legalábbis ha közelebbről tanulmányozzuk a régi korok – pl. sumér – mitológiáit, esetleg a vallásokat?


Ez a kérdés elsősorban filozófiai jellegű, ergó a kérdés feltevője nem állít semmit (a saját gondolatait és véleményét megtartja magának), csupán kíváncsi hogy mások esetleg hogyan vélekednek ezzel a témával kapcsolatban?


2019. júl. 23. 11:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy esetleg van százmillió bolygó - még lehet, hogy kevés. Nem tudjuk, hogy a többi feltétel mennyire teljesült azokon.

Azt sem tudjuk, hogy miféle élet lehetséges. Ami nagyon valószínűnek tűnik, az a szénlánc - de ezen kívül aztán még a víz sem biztos, hogy kell. Valami folyadék kell.


A másik a fejlettség.

100 éve még a Föld néma volt. Tehát tőlünk 100 fényévre még nem lehet fogni a rádióadásainkat semmiféle eszközzel és viszont.

Ott legfeljebb azt lehet megnézni, hogy van-e oxigén a légkörben - de lehet, hogy ez egy másfajta életnek nem kell.


Ha egy élet pedig SOKKAL fejlettebb lenne, mint mi, azt valószínűleg igen hamar észrevennénk.

Valószínűleg pár 100 fényév távolságban még nincsen hozzánk hasonló értelmes élet - ha pedig messzebb van, azt nem is tudjuk megnézni, de odamenni semmiképp.

2019. júl. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"Ha egy élet pedig SOKKAL fejlettebb lenne, mint mi, azt valószínűleg igen hamar észrevennénk."

Miből vennénk észre?

A hangya sem veszi észre, hogy a tudós olvadt alumíniummal akarja kiönteni az életterét.

.

"a kérdés feltevője nem állít semmit (a saját gondolatait és véleményét megtartja magának),"

Ha én nem ismerhetem meg a te saját véleményed, a magamét és is megtartom magamnak.

2019. júl. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem ismerjük az élet kialakulásának alap lépéseit, sem a valószínűségét az első szerves molekulák önmásolóvá válásának.


Márpedig erre lehet olyan kis valószínűséget mondani, hogy a Tejúton csak a Földön alakult ki... de az is lehet gyakori.


Érthetően: Ha tudjuk hogy a Földön egyszer kialakult, akkor jelenleg n=1-nél tartunk. Ebből semmiféle valószínűség nem kreálható.


Az intelligens civilizáció kialakulását meg végképp nem lehet megbecsülni sem.


A nagy számok törvénye pedig azt jelenti a sokszor elvégzett kísérlet eredményeinek átlaga közelít a várható értékhez.


Tehát totál nem azt jelenti, hogyha Notredami toronyőr fejjel odamész 100 csajhoz, akkor szükségszerűen 1 összejön :D

2019. júl. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

# 1

Abszolút helyeslem ezt a választ, ha az alapvető "emberi viszonyokat" szemléljük pusztán "emberi szemszögből".


De az a nagy bökkenő, hogy a "MI" sajnos nem az egységes "MI-re" utal, hanem az olyan köznapi emberekre, mint pl. TE vagy ÉN.


Más a helyzet az adott népeket irányító "elittel".


Most ne vesszünk bele az "összeesküvés elméletek sötét vermébe".


Tételezzük fel hogy van mondjuk egy emberi királyság. Az adott király mondjuk zsarnok és önző módon viselkedik, csak annyira hagyja a népét élni, hogy azok még képesek legyenek adózni az adott uralkodónak és éppenhogy ne haljanak éhen. A nép hihetetlenül nagy nyomorban és nélkülözésben él, de a király elvárja, hogy az ő "hihetetlen szeretetéért" és "önzetlen jóságáért" a nép a legnagyobb odaadással és hűséggel adózzon előtte, adott esetben az életét áldozza érte. Viszont ez a király ugyanakkor megtiltja, hogy a népe mondjuk adott esetben kapcsolatba léphessen egy másik királyság alattvalóival - közben azt hazudja a király a népének, hogy az ő népe minden más népnél jobb, szebb, boldogabb és kényelmesebb életet él, a királyságon kívül pedig nincs az ember számára élhető és fenntartható élet, hanem csak maga a pokol. Az emberek pedig ezt vakon elhiszik a királynak - lévén nincs viszonyítási alapjuk.


Holott ha az "alattvaló" adott esetben képes lenne túllátni a "király hazugságain" akkor mondjuk rájöhetne arra is, hogy a "világ" nem csak a "király által uralt királyság", hanem annál jóval több. A "jobb, szebb, boldogabb és kényelmesebb élet" pedig nem csupán az az illúzió, amit a király próbált elhitetni az alattvalóival - akiket adott esetben az emberi normákhoz viszonyítva is hihetetlenül alacsony színvonalon engedett létezni - hanem valóságos és létező dolog, ami független bármilyen "királyi hatalomtól".


(Remélem értelmezhető az allegória).

2019. júl. 23. 12:40
 5/12 anonim ***** válasza:

"A hangya sem veszi észre, hogy a tudós olvadt alumíniummal akarja kiönteni az életterét."

Csak szólok, hogy észreveszi.

Az lehet, hogy nem tudja pontosan értelmezni, de észreveszi. Nagyon is jók az érzékei.


Mi is észrevennénk egy fejlett csillagközi civilizációt, mivel ők eléggé átalakítják a világot és elég sok jelet sugároznak ki.

2019. júl. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

(Remélem értelmezhető az allegória)

Vallásos allegóriákat ne idézz itt.

A tudományban nincsenek tiltások.

Elemezték pl. a hidegfúziót is pár éve. Kiderült pl. az, hogy ha a müon élete 1 nagyságrenddel hosszabb lenne, akkor meg lehetne oldani vele.


Tehát nem: NEM tiltások akadályozzák azt, hogy felfedezzük a földönkívüli életet.

2019. júl. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mivel olyan helyen vagyunk a galaxisunk peremén ahol még bőven vannak nálunk idősebb spirálok ezért elképzelhető hogy ott nálunk sokkal fejlettebb és esetleg kihalt életformák létezhetnek. Tőlünk beljebb pedig értelemszerűen fejletlenebbek, illetve fejlődőek. Majd ki fog ez derülni szerintem.
2019. júl. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"galaxisunk peremén"

Félúton.

A többi stimmel.


A központban nem lehet élni, ott nagyon vadak a viszonyok.

Kívül biztos léteznek idősebb csillagok is. Csak azok meg lehet, hogy túl nyugodtak. Lehet, hogy az élethez szükséges volt, hogy 600000 évente legyen egy erősebb űrvihar.

2019. júl. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Olvasd el a Fermi paradoxont és a Drake formulát, hogy jobban képben legyél ebben a dologban.

[link]

Elég jól körüljárják a kérdésed témáját.

2019. júl. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy natGeo-s dokfilmben volt. Lehwt már írta valaki...


Ott úgy gondolta tudós, hogy az idegeneknek már itt kellene lenniük (vagy éppen pont mi vagyunk az idegenek, csak nem tudunk róla).

Ezt ahhoz hasonlította, mint ahogyan az ember benépesítette óceániát. Azaz: felültek a tutajra, valahol kikötöttek, benépesítették a szigetet, aztán egy csoport továbbállt, ami idővel benépesített egy újabb szigetet, megint továbbált egy csoport...


Bolygókkal is így lehetne, csak nem népességről van szó, hanem replikálódó robotokról. Elér egy bolygót, az ottani nyersanyagokból lemásolja magát, és továbbálnak. Persze milliónyi év kell ehhez, hogy az összes bolygót bejárják. De a galaxisunk kora erre rengeteg időt adott már.


Szóval vagy nincs más élet, vagy még nem értek ide, vagy mi vagyunk az idegenek, vagy mi vagyunk a robotok. És még az is lehet, hogy a mátrixban élünk 😃

2019. júl. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!