Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » A Caleb nevet ö-vel vagy...

A Caleb nevet ö-vel vagy e-vel kell toldalékolni? (Caleböt/Calebet, Calebhöz/Calebhez? )

Figyelt kérdés

2019. nov. 15. 14:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
*Közben meghallgattam a Taranee nevet angolosan, és románosan kiejtve; a román nyelvet a fordító ajánlotta fel. :) Közel van hangzásban a Tájráníhoz:) :) Úgyhogy most örülök. :) :) merthogy így is tetszik a hangzása. :)
2019. nov. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
61%
#9 [link] 2:20nal mondja ki a nevet, marhara nem ö-vel
2019. nov. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 chtt ***** válasza:
40%

Hát, kedves #12, pedig piszkosul úgy mondja, hogy /keɪləb/. :)

Érdekességnek... egy /kæləb/-öt találtam - https://www.youtube.com/watch?v=VUksmxwjxOc -, tehát létezik, legfeljebb nem ez az elterjedtebb, mindenki más /keɪləb/-nek ejti - pl. https://www.youtube.com/watch?v=PLc8O8MCj0Q -, s mivel elöl a hangsúly, a magam részéről "e"-vel toldalékolnám... már csak azért is, mert a magyar (még ha egyébként angolos is) nagy eséllyel /kaleb/-nem fogja ejteni gondolatban olvasás közben. Én is úgy tennék.

2019. nov. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 chtt ***** válasza:
100%
jav.: /kaleb/-nek (nem tudom, mi a fenyőnek olvasom át kétszer is, ha így sem veszem észre a hibát:'(
2019. nov. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
E és ö között. Magyarban nincs ilyen hang. Erre van a fonetikus írás.
2019. nov. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
71%

Az angol Anna nevet sem ejtjük ánö-nek. (ˈænə)

Itt nem is az a lényeg, hogy a natív angolok hogy mondják, hanem hogy magyar hangkészlettel, angolul nem tudók kb. keileb/kéleb-nek mondják, mert ez áll a legközelebb a natív kiejtéshez (földrésztől, angol nyelvjárástól függően). A magyar kiejtés szerinti toldalékolás ennyire azért nem függ egy idegen akcentustól, mert ez már akcentus kérdése.

2019. nov. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!