Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Egybe írjuk vagy külön a...

TappancsMancs kérdése:

Egybe írjuk vagy külön a "grill csipesz" szavakat?

Figyelt kérdés

Az MTA egybe vagy külön oldala szerint kötőjellel írjuk, de nekem gyanús a kötőjeles írás, mert a "szemöldökcsipeszt" egybeírva javasolja.


Most akkor tényleg az alábbiak szerint helyesek? Így javasolja:


szemöldökcsipesz

grill-lapát

grillcsipesz


Nekem ez gyanús, hogy nem egységes és a kötőjel meg nagyon gyanús, inkább írnám vagy egybe, vagy külön, de kötőjel nélkül.



2019. dec. 19. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
"A javasolt alak: grillcsipesz."
2019. dec. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Elírtam a kérdésben. A "grill lapát" lett volna a kérdéses szó. Nem fura kötőjellel?


(Bocsi)

2019. dec. 19. 18:54
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Így írandó: grill-lapát. Azért, mert egybe tartozó kifejezés ugyanúgy, mint a glillcsipesz, azonban egymás mellett 3 db l betűt nem írunk, ezért kötőjeles.
2019. dec. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Aha, igen a három l nem lenne okés. Nekem a kötőjel volt szokatlan benne. Köszi a válaszokat!
2019. dec. 19. 19:25
 5/5 anonim válasza:
100%
igen, a 3 db l betű miatt kell kötőjellel írni. külön semmiképp sem lenne helyes.
2019. dec. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!