Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Egyre több emberke jön elő...

Egyre több emberke jön elő avval, hogy magyarból kitűnő, meg dicséretes, miközben alapvető szavakat, kifejezéseket ír rosszul. Ennyire lement az eddig is alacsony színvonal a közoktatásban?

Figyelt kérdés
Én sosem voltam jó helyesíró, most is lehet rosszul írtam valamit, de én sosem voltam kitűnő meg ilyesmi magyarból.
2010. júl. 27. 13:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A legjobb az, hogy aztán még az jön, hogy segítsünk neki kiszámolni az érettségi átlagát, mert, hogy ő jogásznak megy és neki a matek nem kell...
2010. júl. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%
Nekem mindig is jó volt a helyesírásom, de 65%-os lett a magyar érettségim. :(
2010. júl. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
61%

jön elő avval HELYETT jön elő AZZAL :D

semmi gond, csak nekem nem tetszik az avval szó :)

2010. júl. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Lehet az a jobb, nem tudom, irtam is, nem vagyok jó helyesíró, csak nem tudom értelmezni, mikor valaki írja, 5-ös magyarból közben Wörösmarty-t ír és lessz-t.
2010. júl. 27. 14:17
 5/21 A kérdező kommentje:
65% közép vagy emelt? Szerintem egyiknél se rossz az.
2010. júl. 27. 14:18
 6/21 anonim ***** válasza:
73%
Hiszékeny vagy nagyon.. Ez egy anonim oldal (vagy inkább már anonim dühöngő?!?), itt mindenki azt állíthat magáról, amit akar. Az értelmesebb emberek alapból nem kérkednek az eredményeikkel, így már eleve gyanús az ilyen.
2010. júl. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Élőben is tapasztalom, 5-ös volt egy olyan ember aki Kósut utcát írt.(nem poénból)
2010. júl. 27. 15:37
 8/21 anonim ***** válasza:

"ő jogásznak megy és neki a matek nem kell..."


Iudex non calculat-bár a valóságban nagyon is calculat. Pl. öröklési jogból is van "matekpélda". Nem szólva a statisztikáról...

2010. júl. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Úte..utelágadózódással is lehetsz akár miniszterelnök. Meg még ájrópúnóval is, pubi!
2010. júl. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
16:18 Én nem értek hozzá, semmi közöm nincs ehhez. Sajnálatos módon én ezt hallottam valaki szájából, nem velem kell megértetni, hogy átlagot számolni azért illik tudni akármilyen jogásznak is.
2010. júl. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!