Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért nem fogják fel néhányan,...

Miért nem fogják fel néhányan, hogy aki ékezet nélkül ír, az külföldi és nincs magyar billentyűzete?

Figyelt kérdés
Én se lájkolom, mert nehezeb elólvasni de, nem tudnak mástot csináni.
2010. aug. 1. 03:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Tudnak írni ékezetet külföldi billentyűzettel is. Tudod mennyire potya feltelepíteni egy ilyen kiegészítést a windowshoz? Kb két gonombnyomás.
2010. aug. 1. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Én ezt a "lájkolom" dolgot vagyok képtelen elviselni megmondom egészen őszintén, a fészbúk és elmegy a p|csába, gondolom onnan való, a sok droid használja.
2010. aug. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
én van, amikor mobilról írok, és nem lehet előhozni ékezetes betűket, csak sms íráskor jön elő a különleges jelek lista, a böngészőben nem.
2010. aug. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Az ékezetes írás nem csak billentyűzetfüggő! Szvsz. egyéni igénytelenség, lustaság is okozza. Bár ahogy a kérdés második felét nézem,- azokon a hibákon az ékezet sem segítene!
2010. aug. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%
Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de elegge kinos ugy irni, hogy nincs rairva, hogy melyik betu. Egy mondatban, kb 10x javitok, mert mellenyomom a betut, es azert irok igy. Kulonben ujvideki vagyok es 3 nyelven (sot neha a cirilul is) hasznalom a gepem. Amugy tudok helyesen irni.... ugy valamennyire...
2010. aug. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

6 kattintás beállítani hogy magyar (is) legyen, utána egy kattintás az átkapcsolás. :)

(Win7)

2010. aug. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem az ékezetek hiánya bosszant, hanem az, amikor az azt szót leírja, hogy aszt, és a társai.
2010. aug. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azzal nincs bajom ha ékezet nélkül írnak (az említett ok miatt is), de ha valaki csupa kisbetűvel, írásjelek nélkül és az összes helyesírási szabályt figyelmen kívül hagyva ír, akkor az csak szimpla igénytelenség. Az már engem is zavar.
2010. aug. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem külföldi billentyűzetem van, mégis tudok ékezettel írni :) Igaza van annak, aki azt írta, hogy két kattintás az egész.
2010. aug. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
55%
Másolással is lehet ékezetes betűket írni. Igaz, az szintén nehézkes egy kicsit. Hogy ne kelljen keresgélni, az ékezetes betűket bele lehet tenni egy fájlba, vagy használni a Wikipédiát.
2010. aug. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!