Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért nem fogják fel néhányan,...

Miért nem fogják fel néhányan, hogy aki ékezet nélkül ír, az külföldi és nincs magyar billentyűzete?

Figyelt kérdés
Én se lájkolom, mert nehezeb elólvasni de, nem tudnak mástot csináni.
2010. aug. 1. 03:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező előbb tanulj meg te is helyes írni, csak utána tegyél fel ilyen kérdéseket. :D

Nem mindenki külföldi, aki ékezet nélkül ír, és minden magyar betűt le tudsz írni akár japán billentyűzettel is. (Kivéve a hosszú í-t, ami nincs minden billentyűzeten.)


lájkolom - ilyen szó nem létezik a Magyar nyelvben

nehezeb - a vége két b helyesen leírva

elólvasni - elolvasni

mástot - mást

Ezekere figyelj oda máskor.

2010. aug. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
A kérdésben miért nincs hiba? Miért csak a második felében van? Ezzel magatokat minősítitek, ugyanis ez egy teszt volt, hogy ki mibe köt bele.
2010. aug. 1. 17:19
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egyertelmu, hogy a kerdezo akarattal ejtette a hibakat a masodik reszben.
2010. aug. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A kérdésben is van hiba, de az nem helyesírási.
2010. aug. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
ma 22:24 Na kedves kötekedő válaszoló, akkor mond meg mi a hiba, 1 éve nem látogattam nyelvtanórát, és nincs a véremben a nyelvtan, szóval felejtek.
2010. aug. 1. 22:28
 16/20 anonim ***** válasza:

Röhely, hogy hányan beszopták a szándékosan rosszul kiírt kérdést..

17.02: a "magyar" szót ebben az esetben kisbetűvel kell írni! Sőt, általában mindig, mert az melléknév, vagy köznév. Csak ha tulajdonnévben szerepel, akkor nagy (pl. Magyar Bálint vagy Magyar Tudományos Akadémia). Ami nagy kezdőbetű, az a Magyarország.

Bocs a kekeckedésért, remélem itt nem para:)


A kérdéshez csak annyit, hogy oké, hogy Windowson 2 klikk, de Mac-en? Ott akkor biztos egy, de nem tudom, hogy kell. Itthon is epölöm van, meg mikor erasmusoltam, ott is mekek voltak (művészsuli). És nem csak én használom egyedül, egész sokan.

2010. aug. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
40%

Azért, mert aki ide jár, az mind unatkozik. És rengeteg ideje van belekötni jelentéktelen apróságokba. Sőt sokan, kifejezetten ezt élvezik. Vagy nincs elég gondjuk, vagy túl sok van és itt vezetik le a feszültséget. Ámen.


Én is írtam már ékezet nélkül külföldi kolléganőm gépéről, elég pofátlanság lett volna pár beszólogatós unatkozó fórumozó miatt átállítani a gépét, nem?


Ha amúgy helyesen ír az ember, akkor nem mindegy? Aki nem tudja elolvasni a szöveget ékezet nélkül az magára vessen!

2010. aug. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

„Boccs, de külföldi vagyok és nincs magyar billentyűzetem.“

Én is külföldi vagyok és nekem sincs magyar billentyűzetem, de megoldottam a problémát. A gépen be lehet állítani külföldön is a magyar billentyűzetet, csak a billentyűkön nem látni, hogy hol helyezkednek el az ékezetes betűk. Egy kis 6 x 10 cm-es kis cetlire fölrajzoltam a billentyűk elhelyezkedését és bejelöltem rajta a magyar ékezetes betűket meg a többi eltérést. A cetlit beszúrtam az F6-F11 funkcióbillentyűk mögé. Gépeléskor csak rápillantok (ill. most már nem, mert időközben megtanultam hogy hol helyezkednek el) és nem kell keresgélni. Nálam nagyon jól bevált.

2011. ápr. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Aki nem ismeri a billentyűzetkiosztást, használja az osk parancsot.
2011. ápr. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az OSK paranccsal elérhető képernyő billentyűzetet az orosz billentyűzet esetén szoktam használni, mert ennél meg ez vált be, a magyarnál meg a cetli.
2011. ápr. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!