Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért van az a berögződése...

Miért van az a berögződése rengeteg embernek és miért élnek sokan tévhitben arról, hogy a muszáj szó J és nem LY-vel írandó?

Figyelt kérdés
Az oka nem a kevésbé iskolázottság, ez biztos. Ez valami berögződés? Honnan eredhet, Mi lehet az oka??
2010. aug. 6. 23:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, a "muszáj" szó "sima" J-vel írandó. És azért keverik sokan, mert írásban ritkán találkozik vele az ember, így nehezebben rögzül a helyesírása, nagyobb valószínűséggel tévesztik el az emebrek.
2010. aug. 7. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
93%

azert furcsa, hogy a sok idiota (bocs az altalanositas miatt, akinek nem inge, nem veszi magara) kepes a kirajt, a gojot, a sirajt, stb. igy leirni, mig a muszalyt igy.

ez tobb, mint berogzodes.

szoval a muszaj az muszaj, de akinek ez magas, hasznaljon szinonimakat :)

2010. aug. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Viszály? Muszáj?


:D

2010. aug. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
91%
Istenem... Ez ám a fájdalmas ha valaki tudatlan és még ki is írja kérdésbe.
2010. aug. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"23:48-as vagyok" :-)

Szóval kedves barátom, azért írtam szerintem teljesen normális stílusban neked a helyesírásról, mert a tévhit (ha létezik) az, hogy ly-nal kell írni, miközben pontos "j"-vel. Talán nem bántalak meg vele, de javaslom, hogy vedd elő újra a Mosó Masa mosodája vagy a Gőgős Gúnár Gedeon című gyerekkönyvekett (már nem emlékszem), ami 2 teljes oldalt szentel a pontos j-s és ly-os szavaknak. Az Ablak Zsiráf sajnos nem segít ebben. Én is elolvastam őket 30-35 éve, de lehet én is előveszem majd megint :)

2010. aug. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
83%
Ja és ez a szó az előbbi hozzászólásomban természetesen egy "t": gyerekkönyvekett
2010. aug. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

aszály, veszély, uszály, király, sirály stb.

muszáj, maszáj


A különbség oka nyilvánvaló: az utóbbiak idegen eredetű, újabb szavak. Elsősorban ezeket szokták j-vel írni.


Aki a királyt kirájnak, de a muszájt muszálynak írja, az érzi a különbséget, de végül elvéti a helyes írásmódot.

2010. aug. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
51%
A muszáj az j-vel írandó.
2010. aug. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Én mindig jó voltam helyesírásból, de ebbe a szóba mindig beletört a fejszém :D
2010. nov. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!