Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan választjuk el helyesen...

Hogyan választjuk el helyesen a "testőrség" szót?

Figyelt kérdés
Iskolában tollbamondast írtunk, nekem nem fért ki a sor végére egész szó, ezért így választottam el: test-őrség. A tanár nem fogadta el, azt mondta, hogy helyesen így kell elválasztani: tes-tőrség. Szerintem én írtam jól. Kinek van most igaza? Valóban így kell elválasztani?
2008. nov. 28. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
test-őr-ség
2008. nov. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
test-őr-ség, mert összetett szó, és az el fele a szónak nem lehet elválasztva, és különben is hülyén hangzik :D tes-tőr-ség XD nah jólvan má'
2008. nov. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Összetett szavakat mindig az eredeti szónál választunk el (aztán a többi részét a rendes szabályok szerint).
2008. nov. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát én is pont ezt mondtam a tanárnak, de még ö nézett engem hülyének. Én jol irtam akkor...
2008. nov. 28. 20:35
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidd be neki a szabálykönyvet, igen, adná magát, hogy másképp válaszd el, de összetett szóról van szó, és ezek esetén nem tudok kivételt.
2008. nov. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, egy tipp, hogyan ellenőrizheted le, word-ben kapcsold be az elválasztást, automatára, és nézd meg, hogy a program hogyan választja el. :-) Szerintem tudni fogja, mert ezeket a szabályoknak megfelelően csinálja, ha általa ismert szóról van szó, mint ez is, és nem valami extráról.
2008. nov. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A 2004-es Osiris Helyesírás szerint így kell elválasztani: test-őr-ség. (1381. o.) Tehát te tudod jól, a tanárral ellentétben. (Ciki.)

-Macska-

2008. nov. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
test-őr-ség. Azért igy, mert ez egy összetett sző és az összetett szavakat a szó összetételénél választjuk el.
2008. dec. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!