Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ha betűvel kiírunk egy számjeg...

Ha betűvel kiírunk egy számjegyet, akkor mikortól választjuk el kötőjellel?

Figyelt kérdés
Nekem úgy rémlik, hogy 2000 fölött, de nem vagyok benne biztos.
2010. máj. 24. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Nekem úgy rémlik, hogy a www.google.hu ingyenes.
2010. máj. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
94%
Kétezren felül - ha az ezres után még más szám is következik - az összetett számnevek írásában kötőjelet használunk : ötezer-nyolcszáz, tizenegyezer-huszonnyolc stb.
2010. máj. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ! :) Az első válaszadó meg ha már ilyen okos, megkereshette volna a google-on. Én is megtudtam volna, de gondoltam, gyorsabb és egyszerűbb, ha itt teszem fel a kérdést. És hozzáteszem, ez az oldal pont arra való, hogy kérdést tegyünk fel. Vagy nem jól gondolom?
2010. máj. 24. 14:01
 4/12 anonim ***** válasza:
27%

Bazki!!!!:D Egy vicc vagy!! Gyorsabb és egyszerűbb?:D Hát nem. Lehetőségeid:

1.) Google esetében:

a) benyomod a böngésződet

b) beírod, hogy google.hu, vagy ha kezdőlapod, akkor már ott is vagy, így ezt a pontot zárójelbe is tehetjük

c) beírod a kis téglalapba, ahol villog a kurzor, hogy kötőjel elválasztás hánytól, mittudomén, akármi. Aztán rákattintasz a megfelelőre.

Ez összesen 2 mozdulatba kerül, ha a b)-t nem vesszük.

2.) lehetőség ugye a GYK.

a) benyomod a böngésződet

b) beírod, hogy gyakorikerdesek.hu - amit lényegesen tovább tart bepötyögni, mint a google.hu-t -, vagy kikeresed a könyvjelzők közül

c) a GYK-n bejelentkezel (ha nincs automatikus bejel.-re állítva)

d) kitalálod, melyik kategóriába tartozik a leendő kérdésed

e) rákattintasz az "új kérdés"-re

f) megírod a kérdésed

g) postázod

h) vársz a válaszra


Ennek függvényében ne mondd már, hogy gyorsabb itt választ kapni. Másodszor pedig a GYK nem azért van, hogy ilyen semmilyen kérdéseket tegyenek fel az emberek, amire a választ egyetlen mozdulatból megtalálhatod a neten bárhol, mint például a "mi a kilométer jele?", "mikor született babits mihály?", "mi svédország autójele?", "honnan választjuk el a számokat egységenként kötőjellel?".

Én küldjek neked google-linket? Keressek én rá helyetted?

Bazeg! Google.hu nem b*ssza meg a szádat, ha rápötyögsz! Mert ez csak lustaság, nem a praktikum keresése felőled.

2010. máj. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
52%

16:50

Ne játszd már túl magad!!! Te minek írod le a menetét?! Mindenki tudja hogyan kell NET-ezni. Ha okos vagy, akkor választ írj A KÉRDÉSRE,ne pedig informatikálj!!! Ide volt kedve írni, és kész. Egy kicsit csevegni...

Szívesen a választ! :)

2010. máj. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20%
Te nem tudod, hogy ő nem tudja, hogy hogy kell netezni. :)
2010. máj. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megvédtél, de nem kellett volna. Menstruáló, hisztis, nagyon ráérek típusú válaszolókkal nem szokásom törődni :) Bár ez esetben most kivételt teszek, mert én is nagyon ráérek.

Szóval kedves 16:50-es! Ha zavar a kérdésem, minek szólsz hozzá? Nem praktikusabb nem idenézni? (ha már a praktikusságról beszélgetünk)

Másrészt nem te döntöd el, hogy mi a semmilyen kérdés, hanem a moderátorok, ők pedig még -mily meglepő- nem törölték kérdésemet.

Harmadrészt: szabad országban élünk, szólásszabadsággal, tehát jogom van lustának lenni, és itt feltenni a kérdésemet (bármilyen is az), még akkor is, ha ez szúrja a szemedet :)

És nem mellesleg elgondolkodnék a helyedben, hogy a lepontozott válaszod melyikünket minősíti ;)

2010. máj. 25. 18:00
 8/12 anonim válasza:
76%
16:50 am meg ha olyan spórolós kedvedben vagy, akk ez a hozzászólás is felesleges volt!!:)
2010. jún. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
igen 2000 fölött
2010. szept. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Bigusz válasza:

Üdv' (Google-s válaszolónak elsősorban ;) )

Én pont gugliban kerestem rá erre, mert nekem is a 2000 fölötti rémlett, de biztos ami biztos alapon azért ellenőrizni akartam a szabályt. Keresőszavaimra pedig ezt adta első találatnak. Szóval talán mégsem felesleges ilyen kérdéseket (is) feltenni itt.

2015. jan. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!