Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Kell szóköz a mérőszám és a...

Kell szóköz a mérőszám és a mértékegység közé?

Figyelt kérdés
2021. jan. 2. 15:59
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
24 szavazat
1 2
 1/12 Silber ***** válasza:
87%

[link]


Is-is.

2021. jan. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 TappancsMancs ***** válasza:
92%

Ez nem szavazás kérdése :) Esetleg ha úgy írjuk a kérdést, hogy melyik lenne jobb szerinted...?


A szabály szerint kell.

2021. jan. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 TappancsMancs ***** válasza:
84%
Amúgy szerintem is lehetne egységesíteni, hogy a % után is legyen szóköz például (talán lehet, hogy így is szoktam írni) :), mert jó lenne az úgy is. De a kg mértékegység után van szóköz.
2021. jan. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Mint ahogyan írják is, a rövidítésből származó mértékegységeket külön kell írni. Ez azért van, mert írásban is különírjuk; például százhuszonöt kilógramm = 125 kilógramm = 125 kg

A százalék, ezrelék, fok (szögperc, szögmásodperc), coll esetén egyéb jelölést használnak, és azok szokásból adódóan "ragadnak".

2021. jan. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Na ezért jó hogy megkérdeztem, mert én például úgy tudtam, hogy mindig egybe kell írni :)

Köszönöm a válaszokat!

2021. jan. 2. 18:26
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Gyakran nem teszik ki, spórolásból, meg azért is, mert folyó szövegben picit zavaróbb, ha külön tagot képez. Ha egybe van, akkor is jól elkülönülnek, hiszen számok után betűk jönnek, de mégis jobban látszik, hogy egybe tartoznak.

(Utolsó, a kilogramm az rövid o-val van, a "magyar beceneve" a kilogrammnak a kiló. De úgy, hogy kilógramm, úgy hibás.)

2021. jan. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#6 Folyószövegben erre való a nem törhető szóköz!!
2021. jan. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 BringaManó ***** válasza:
100%
tegyük hozzá, hogy a százalék, ezrelék nem is mértékegység
2021. jan. 3. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Eléggé fura ez a szabály, hiszen ha kimondjuk, hogy 5 százalék, akkor elég jól érzékelhető, hogy nem mondjuk egybe a két szót.

Kár, hogy írni pedig egybeírjuk. Így: 5%. Szóval béna a szabály, jó lenne, ha módosulna.

2021. jan. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Várjunk csak, az egybeírjuk szót is egybe kell írni? Wut?
2021. jan. 4. 21:13
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!