Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Van valami különbség a sima...

Van valami különbség a sima egyedi név és az összetett egyedi név között ?

Figyelt kérdés
Hilfe , nagyon kellene a segítség !

#helyesírás #név #nyelvtan #elveszés #összetett egyedi név #nehéz nyelvtan
2021. ápr. 16. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Milyen értelemben van különbség?

Hülyén hangzásban nincs. Jelentésben (a szülőknek) van.

2021. ápr. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Hát, hogy az egyiket két szóba írod, a másikat meg egybe.


pl Anna és Bella, vagy Annabella

vagy Lora és Bella, vagy Lorabella,

vagy Anna és Regina, vagy Annaregina

vagy Eszter és Ella, vagy Eszterella, Esztella, Estilla

vagy Mira és Bella, vagy Mirabella

vagy Anna és Mária, vagy Annamária

vagy Emma és Róza, vagy Emmaróza

Vagy Hanna és Róza, vagy Hannaróza

Vagy Róza és Anna, vagy Annaróza, Rozanna, stb.


Hát szerintem alapvetően nem nagyon van különbség; de egyébként szal szerintem lehet menő mind a két verzióban; esetleg dallama, ritmusa a névnek, hogy hol állsz meg, tartasz-e közben is szünetet, vagy csak a végén. Vagy tehát úgy mégmenőbb, mégegyedibb; merthogy pl az Annareginát, aki adta, előtte még nem volt olyan; meg így pl gyakrabban mondják egybe, vagy ha pl van egy sima Emma Róza az osztályban, meg egy Emmaróza; akkor pl ha sima Emmának szólnak, az egyértelműbb lehet, hogy a külön Emmára vonatkozik, ha meg egybe mondják az egészet; lehet , hogy pl valamelyik szülő mindig egybemondja a saját gyerekének, én el tudom képzeln i, és lehet, hogy pl az iskolában az osztálytársai is úgy ismerik meg,hogy mindig egybenszólítják, tehát ez még lehet még egy ilyen plusz megkülönböztetés akár.

2021. ápr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kit milyen szülővel áldott meg az élet.
2021. ápr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget .A Nyelvtan feladatot már leadtam a ti segítségeitekkel .
2021. ápr. 21. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!