Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mit jelent a "Porondos víz...

Mit jelent a "Porondos víz martján"?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom mi a legrelevánsabb topic ahol választ is kapnék rá, de talán a nyelvtangurusoknál esélyes leginkább.

https://www.youtube.com/watch?v=GhMBdr0vptM&list=OLAK5uy_n11..


Sebestyén Márta énekli, nagyon szép dal!

A porondost sehogy se értem, a víz logikus, a martja pedig gondolom a folyyókanyarulatnak az az oldala amit kimar a víz, tehát a külső, meredek, partfal ahol mély a víz. A kanyar másik oldala lehet a víz "partja" ha ez a "martja". Vagy rosszul gondolom? De mi az a porondos? Porond-lenne, azaz a kanyarulat belső sekély oldala ami így a porond?


2021. jún. 5. 01:06
 1/2 2*Sü ***** válasza:
100%
A porond jelent apró szemcsés kavicsot, követ, fövenyt is.
2021. jún. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Aha! Köszi!

[link]


A végén stimmel, jól gondoltam. A folyókanyar belső oldala a porondos, a porondja, a külső a martja. A dalban Porondos víz martján a folyókanyar két partja. Egyiktől távolodik a víz, ez a porondos, a másikhoz közeledik, kimarja.

2021. jún. 5. 01:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!