Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Jól érzékelem hogy a jelenleg...

Jól érzékelem hogy a jelenleg beszélt magyar nyelvben valakit aszerint kategorizálni hogy "sárga", az elég bunkó és rasszista, míg azt hogy "fekete" vagy "fehér", nem az? Miért ennek az oka?

Figyelt kérdés
2021. jún. 9. 10:49
 1/7 GLadislaus ***** válasza:
100%

Más is így érzi:

[link]

2021. jún. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 GLadislaus ***** válasza:
100%
A cikk vége a magyar vonatkozású.
2021. jún. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Wadmalac ***** válasza:
100%
Esetlegesen az ázsiai népekre a "skatulyázó" összemosó szín-elnevezés azért is lehet sértő, mert egy kalap alá veszi pl. a kínait a japánnal, akik oda-vissza sértőnek érzik az összekeverést is.
2021. jún. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
jól érzékeled, de nekem is homályos a miértje.
2021. jún. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól érzékeled, de az okát magam sem tudom.
2021. jún. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Most utánanéztem, hogy egyáltalán honnan jön a sárga, mert számomra mindig is röhejes volt, én abszolút nem látom őket sárgának.

A 18. században Johann Friedrich Blumenbach osztotta fehér, fekete, sárga, vörös (amerikai őslakosok) és barna (délkelet-ázsia) rasszokra az emberiséget. Ebből a legkevésbé találó kettő a sárga és a vörös, nem is véletlen hogy ez a kettő kopott ki a nyelvből.

[link]

2021. jún. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BringaManó ***** válasza:
kikopott a sárga??
2021. jún. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!