Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Van olyan mondat amire nem...

Van olyan mondat amire nem lehet vissza kérdezni hogy ,,de miért?"?

Figyelt kérdés
Habár nem hiszem hogy van. Szerintem mindennek van oka amire evvel a kérdésel rá lehet kérdezni csak érdekelne.

2021. jún. 14. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Nem nincs. Olyan mondat sincs amire ne lehetne visszakérdezni azzal, hogy "mikor", illetve olyan kérdés sincs, amire ne lehetne az a válasz, hogy "citromos süti"


Viszont aki nem retardált az tudja, hogy mikor kell ezeket használni és mikor nem.

2021. jún. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Visszakérdezni mindenre lehet, kérdés hogy értelmes lesz-e.

"Kérsz egy sört?"

Erre szerintem nem értelems válasz.

Egyébként miért érdekel, fluimucil ábel paródiát akarsz csinálni vagy mi?

2021. jún. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyelvtanilag van kijelentő, kérdő, felszólító, felkiáltó és óhajtó mondat. Ezek közül a kérdésnek és némelyik felkiáltásnak nincs se oka, se célja.
2021. jún. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk az "XY évben születtem" mondatra például értelmezhetetlen így visszakérdezni.
2021. jún. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Inkább csak nehéz rá választ adni. :)
2021. jún. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"olyan kérdés sincs, amire ne lehetne az a válasz, hogy "citromos süti"" - Milyen süti az amit most épp eszel? :)
2021. jún. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!