Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Sorkizárt szöveg és soremelés...

Sorkizárt szöveg és soremelés idegesítő tulajdonságát át lehet kapcsolni?

Figyelt kérdés

Helyesírástopic word guruitól kérdezem, hol lehet a wordben átállítani, hogy a sorkizárt szöveg esetén a shift+enter-es soremelésnél a soremelés előtti sort balra zárja és ne húzza szét. Egy bekezdésnek kellene maradnia.


(office 2010 a kérdéses verzió)


2021. júl. 11. 11:52
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nem, nem! Ha valamit nem akarok, hogy új bekezdésnek formázódjon, de esztétikusan nézzen ki, akkor így kell csinálni!

Egy bekezdéshez tartozik többek között tetszőlegesen állítható térköz előtte-utánna is, ami az enterrel bekerülne így viszont nem lesz, hanem pont úgy tolja át új sorba, ahogy a fölötte levő szöveget. Mondom, csak akkor, ha sorkizárt a bekezdés! Ha balra van zárva, akkor fel se tűnik, hogy igazából hülye a word működése.

2021. júl. 13. 06:05
 12/15 chtt ***** válasza:
55%

Nem akarlak elkeseríteni, de ha entert ütsz, hótra pont ugyanúgy fog kinézni, mintha ezt a shift-enteres dolgot játszod meg. Kipróbáltam hosszabb&rövidebb szövegen is, külsőre (tehát "mindent látszik" jel nélkül), ill. nyomtatva a világon semmi különbség nincs köztük. (Nem is értettem azt az "igénytelenül mutat" dolgot, mert pont ugyanúgy mutat mind a kettő - ha nem, akkor valamit nem jól csinálsz).

Az egyetlen különbség, hogy egy bekezdésként elég belekattintani, és egyben formázod, míg ha entert ütöttél volna, ki kellene jelölnöd mindkét bekezdést, és úgy kellene formáznod. De az nem igaz, hogy másként mutat, mert nem. (Egész könyveket gépelek be - összetartozó szövegeket ;) - ha nem is sok, de picinke tapasztalatom van.:)

2021. júl. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 chtt ***** válasza:
55%

És akkor az igénytelenül mutat margójára (mert imádom hülyeségekkel tölteni az időm, addig se kell dolgozni alapon:)

Meg tudod mondani, melyik készül enterrel és melyik shift-enterrel?

[link]


S hogy szó ne érje a ház elejét... így készült:

[link]


Szép napot, jó munkát!

:)

2021. júl. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Nem fog ugyanúgy kinézni, ha a bekezdés-térköz beállításnál be van állítva arra az adott stílusra, hogy a bekezdés előtt mondjuk 8, utána 15 térköz legyen, vagy lehetne ez az érték akármennyi is, éppen hogyan szükséges. Nem jó az enterezés, ha a sorkizárt szövegben akarok egy soremelést betenni úgy, hogy az ne új bekezdés legyen. Ha át van nyomva az az egy szem word beállítás akkor viszont jó minden a shift+enteres soremeléssel, sorkizárt szövegben. Így nem kell külön picsázni vele, és ha átállítom később az adott stílushoz tartozó tulajdonságokat akkor ez is logikusan fog változni az egész dokumentumban, mindenhol.


Állítsd el a stíluson belül a bekezdés, térköz előtte-utánna értékeket és látni fogod a különbséget.

2021. júl. 13. 08:38
 15/15 chtt ***** válasza:
100%

Nem állítom. Minek tenném, amikor így jó nekem? :)

De értelek, és örülök, hogy volt, aki ismerte ezt a lehetőséget. Én is tanultam belőle, elmentettem magamnak, hátha egyszer szükségem lesz rá.

Csak ismételni tudom magam:

Szép napot, jó munkát!

:)

2021. júl. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!