Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Sorkizárt szöveg és soremelés...

Sorkizárt szöveg és soremelés idegesítő tulajdonságát át lehet kapcsolni?

Figyelt kérdés

Helyesírástopic word guruitól kérdezem, hol lehet a wordben átállítani, hogy a sorkizárt szöveg esetén a shift+enter-es soremelésnél a soremelés előtti sort balra zárja és ne húzza szét. Egy bekezdésnek kellene maradnia.


(office 2010 a kérdéses verzió)


2021. júl. 11. 11:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell egy bekezdésnek maradnia?
2021. júl. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Mert összetartozó szöveg, de új sorba kell rakni úgy, hogy előtte sorkizárt legyen, de az utolsó sort örökké széthúzza, ha shift enterrel tördelem.


Vagy ezt ott a fattyú és árvasoros résznél kell piszkálni?

2021. júl. 12. 03:37
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Pedig az külön bekezdés, csak a bekezdés beállításait állítsd át, hogy ne hagyjon térközt, stb.
2021. júl. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De úgy nem jó, annak 1db bekezdésnek kell lennie. Valahogy meg lehet csinálni, régen megvolt, csak elfelejtettem.
2021. júl. 12. 12:46
 5/15 chtt ***** válasza:
55%
Bocs, ez nem lesz hasznos, mert én is csak figyelem a kérdést, hogy létezik-e ilyen (nekem még sosem sikerült), s csak annyit szeretnék megjegyezni, hogy attól, hogy összetartozó szöveg, még lehet új bekezdés, sőt, ha új sorban van, kb. biztos, hogy új bekezdés.
2021. júl. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 chtt ***** válasza:

No, elég sok helyen fenn van a kérdés a pc fórumokon, és nagyjából mindenhol ugyanaz a válasz rá: shift+enter helyett entert üss.

Találtam egy ilyet:


"...Bár amit most javaslok, az "nem rendeltetésszerű használat"-nak minősülhet :) , de a sorkizárt BEKEZDÉS-en belüli SORTÖRÉS sorkizártságát meg lehet szüntetni egy tabulátor jel beszúrásával a Shift-ENTER elé. Nyilván ez nem egy univerzális megoldás, mert a többi azonos stílusú bekezdés ilyen soránál nem fog automatikusan megtörténni: mindnél kézzel kell beszúrni a tabulátort, ha szükség van rá..."

Kipróbáltam, és tényleg, viszont sok értelmét nem látom, hisz ezzel az erővel entert is üthettem volna, külsőre (ha kiveszem a "minden látszik" jelet) ugyanúgy fest, viszont vizsgán ezért a tab+shit-enter változatért kivághatnak. Lehet, hogy azóta változtak a szabályok, de amikor én tanultam szövegszerkesztést, nagyon a szánkba rágták, mire figyeljünk. Millió-egy "összefüggő" szöveget gépeltünk be, majd formáztunk, és ami új sor, az új sor... azaz enter.

Nem tudom, mire kell, de ha szövegszerkesztés, gépeld be az egész szöveget "formázatlanul", aztán cifrázd, és ami új sor, az enter. :)

2021. júl. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A helyes megoldás az enter használata a shift+enter helyett, de meg lehet erőszakolnbi a dolgot ha neked ez a bogarad:


[link]


Tab-bal mint ahogy az előzőek írták, vagy a layout options megváltoztatásával (ezt nem tudom magyarul nekem csak angol wordöm van)

2021. júl. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Azaz! A layout optionsos.

beállítások-speciális-elérendezés beállításai (ez legalul apró pici betűvel van és lenyitva hosszú lista.


Ezt kerestem!

Térközök növelésének elhagyása Sgift-Return

2021. júl. 12. 21:39
 9/15 A kérdező kommentje:

(véletlen küldés volt előbb)


Azaz! A layout optionsos.


beállítások-speciális-elérendezés beállításai (ez legalul apró pici betűvel van és lenyitva hosszú lista.



Ezt kerestem!


"Térközök növelésének elhagyása Shift-Return karakterrel végződő sorokban." :)


Tökéletes, nagyon köszi! Nem értem miért nem így működik alapból.

Na itt egy banális példa annak aki nem tudta elképzelni miért lehet így a jó:



"Rácponty

A megtisztított pontyot egészben hagyjuk, megsózzuk és az oldalát 2 cm távolságban bevagdossuk és füstölt szalonna szeleteket teszünk a bevágásokba. A bőven zsírozott tepsi fenekére vékony szeletekre vágott burgonyát teszünk és pontyot ráállítjuk, tetejére nyers paradicsomot és zöldpaprikát rakunk. Sütőben sütjük; olvasztott zsírral és tejfellel öntözzük. Tepsiben forrón tálaljuk.

(Halászat 1947/5-6. 63.)"


Az egész ugye sorkizárt, (itt a gyaksziban ezt nem lehet benyomni) és az utolsó sor így nem külön bekezdésként viselkedik. Egyszerű megjegyzés, de "leválasztható" a folyószövegől. Attól függően mekkora a margó és betűbeállítás, a tepsiben forrón tálaljuk ha egyerdül van, igénytelenül mutat. Így viszont balra zárja, majd alá rakja az utolsót amit shift-enterrel raktam át. Az elején a rácponty enterrel van leütve, mert az címsort kap, hogy a navigációs nézetben kirakja.


Aztán ilyen receptből rengeteg van, mind összecopypastézva egy wordbe, nem jó külön bekezdésbe tenni.


Köszi a segítséget!

2021. júl. 12. 21:56
 10/15 BringaManó ***** válasza:
70%
Mondhatni tipikus esete az új bekezdésnek, nem értem, hogy miért ne lenne enter az utsó sor előtt... Mármint hogy miben gátolna/zavarna, milyen gondot okozna.
2021. júl. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!