Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Milyen lenne az első szám...

U. Xorter kérdése:

Milyen lenne az első szám negyedik személy (E/4), ha lenne?

Figyelt kérdés

2021. aug. 18. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Amilyennek leírja az, aki kitalál ilyesmit.
2021. aug. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ld. #1. (Például ha a magázásnak külön személyragja lenne, vagy a jelenlévő-távol lévő harmadik fél megkülönbözetésére, stb., csak fantázia kérdése.)
2021. aug. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
A negyedik személy, aki nem én vagyok, nem is te, meg nem is ő, hanem valaki más.
2021. aug. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan lény, amit nem tudunk, hogy mi, vagy ki, esetleg nem meghatározható entitás. Vagy esetleg elhunyt, eltűnt személyekről lehetne így beszélni.

Én, Te, Ő, AZ. Vagy mint az angolban a The Thing (a film után)= A dolog, A valami

2021. aug. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10%
Ne adj ötletet a gender ideológusoknak!
2021. aug. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

5

a genderkedésnek ehhez semmi köze

2021. aug. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
#6 Akik a "hölgyeim és uraim" megszólításba belekötnek, akik szerint nem szabad az okmányokban az "anya, apa" szavakat használni, nem szabad azt mondani vkire, hogy "she, v. he" azok minden ilyenre ugranak.
2021. aug. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az 1->2->3 személy logikája az, hogy egyre távolodik a beszélőtől. Az "én" az maga a beszélő, a "te" az valaki akivel a beszélő beszél, az "ő" pedig valaki aki már nincs kapcsolatban a beszélővel.

Szóval a "4. személy" lehetne egy olyan mód, ami egy absztrakt, általános mód. Már olyan emberről beszél, akit a beszélő esetleg nem is ismer, vagy nem is tudja hogy konkrétan létezik-e. Pl. "össze graffitizte valaki a falat". Nem ismert, hogy ki volt, ez már lehetne E/4 módban. Vagy "az ember társas lény", itt már nem is egy konkrét emberről beszélünk, hanem absztraktabb az egész. Vagy esetleg történelmi eseményekről, vagy lehetséges jövőbeli eseményekről is lehetne E/4-ben beszélni, mert az már annyira eltávolodik a beszélőtől.


Csak pár ötlet.

2021. aug. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Rámutathatna, hogy az illető nemátalakító műtéten ment át.
2021. aug. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Általános alany jelzésére használhatnánk.
2021. aug. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!