Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Halmozott írásjelek esetében...

Csicsky kérdése:

Halmozott írásjelek esetében hogyan párosítjuk a kérdőjelet a felkiáltójellel?

Figyelt kérdés

Ha egy mondat végén szerepel a kérdőjel és a felkiáltójel is, akkor ezeket milyen sorrendben írjuk? Először a kérdőjelet majd utána a felkiáltójelet, vagy fordítva?

Az alábbi oldalon:

[link]

ezt írják: „Négy megoldás létezik csak: ? vagy ! vagy ?! vagy !?“

Pl. ha azt akarom kifejezni, hogy valaki dühösen, felindultan kérdez, akkor ezt így írom: Értette?!, vagy így: Értette!?

Melyik írásmód a helyes? Vagy ez függ a szövegkörnyezettől is? Van erre valamilyen szabály?



2021. okt. 19. 21:14
 1/3 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

A helyesírási szabályzatban ennyi van róla:

"Az érzelmek hullámzását vagy erősebb fokát az írásjelek halmozásával érzékeltethetjük: Hogy képzeled ezt?! Valóban?? Nem!!!"


Szerintem ez csak megszokás kérdése. Én még sosem használtam és nem is láttam !? formában.

2021. okt. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én még sosem találkoztam a !? alakkal, és rákeresve a helyesírási szabályzatban sem szerepel. Ha felindultan akarsz kérdezni, akkor én a ?! alakot javaslom, mert ha elfogadott is a !?, én máshogy értelmezném. Nekem inkább a felkiáltás megkérdőjelezésének tűnik, de ezt valószínűleg egy szabály se mondja ki.


A weboldal amúgy téved, mert még a helyesírási szabályzatban is szerepelnek a ??? vagy !! féle halmozások.

2021. okt. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 BringaManó ***** válasza:
74%
szerintem is inkább ?!, ez észszerűbbnek tűnik
2021. okt. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!