Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Tényleg nem létezik az a szó,...

Tényleg nem létezik az a szó, hogy "szenvesztel"?

Figyelt kérdés

Ezt a szót már gyermekkorom óta hallottam a családomban. Főleg szüleim használták akik már valóban nem mai gyerekek és én is mai napig használom.


Egészen eddig nem foglalkoztatott a kérdés, viszont amióta egy barátom döbbenten nézett rám amikor ezt a szót használtam, hogy "az meg mégis micsoda?", rá kellett jönnöm, hogy a legtöbb magyar ember életében nem hallotta még ezt a szót ezelőtt.


Igen, Magyarországon élek, itt nőttem fel és az ősök is.


Viszont amikor rákeresek interneten arra a szóra, hogy "szenvesztel", akkor csak egy régi gyakori kérdést dob fel, ahol a kérdező használta a szót (és a válaszadók közül meglepően senkinek nem tűnt fel). Semmi mást nem.


Tényleg nem létezik ez a szó? Akkor viszont számomra miért hangzik ennyire értelmesnek és logikusnak egyben? Miért használjuk itthon ezt a szót?


Valaki aki esetleg bővebb tudással rendelkezik a magyar szavak és nyelv terén, annak nagyon megköszönném a segítségét mert engem ez nagyon kíváncsivá tesz.



(ui. Szenvesztel = Szenvedtet, ami pedig számomra nem hangzik értelmesnek egyáltalán:D)



#nyelv #magyar #szó #szenvesztel #szenvedtet
2021. okt. 27. 00:56
1 2 3
 21/21 BringaManó ***** válasza:

"Bocs az 'eltévedésért' én ezekre a megnevezésekre emlékeztem"


nem az elnevezések miatt mondtam eltévedésnek, hanem azért, mert felcserélted egymással a kettőt (ahogy #18 is jelezte).


"bocsánat, ha agresszívan vagy bunkók hangzik amit írtam"


ó, az már csak hab a tortán... meg a – számomra – érthetetlen #16/utolsó mondat... (mi lett elfogadott??...)

2021. okt. 29. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!