Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mit jelent az, hogy legfeljebb...

Mit jelent az, hogy legfeljebb kettő hetenként lesznek órák tartva?

Figyelt kérdés

Légyszi ne szidjatok, de nem fogja fel ezt most az agyam😅😅

Tehát

1. ritkábban is sor kerülhet órákra, mondjuk háromhetente?

2. gyakrabban is sor kerülhet órákra, akár hetente is?



2021. nov. 10. 19:43
 1/5 A nagy Levin ***** válasza:
90%
Az egyes a helyes.
2021. nov. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Hát én úgy értelmezném, hogy minden második héten van óra, de ki tudja.


Ha azt akarná mondani, hogy gyakrabban lesz óra, akkor a "hetenként legfeljebb kettő" szórendet használná, szóval a 2. opció szerintem kilőve.

2021. nov. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 BringaManó ***** válasza:
70%

(#2 nem érti a mondatot sem, a problémát sem...)


én a kérdést értem:

'legfeljebb kéthetenkénti sűrűségben' (tehát lehet ritkábban is, pl. háromhetenként)

vagy máshogy "zárójelezve az egyenletet":

'(legfeljebb-két)hetenként' (tehát lehet kevesebb hetenként is, pl. hetente)


de a választ nem tudom, még tippelni sem merek. azt kéne megkérdezned, aki ilyen félreérthetően fogalmazott.


vagy jó esetben kiderülhet a szituból:


– Jaaaj, ne már, olyan sűrűn lesz óra??

– Nyugi, legfeljebb kettő hetenként lesznek órák tartva! Ennyit ki lehet bírni.


vagy:


– Ó, csak kéthetente lesz óránk?! Nem lesz az levés ennyi anyagra?

– Nyugi, _legfeljebb_ kettő hetenként lesznek órák tartva! De ha tudok, beteszek még néhányat, hogy sűrítsük.


[én itt most direkt meghagytam az eredeti írásmódot, de egyébként helyesen kéthetenként, kettőhetenként]

2021. nov. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés jogos, és #2-es jól érzi a probléma okát. Ha valaminek az időbeli sűrűségéről van szó, akkor kétféleképpen lehet fogalmazni: adott idő alatt hányszor, vagy két egymást követő esemény között eltelt idővel. (Heti kétszer / kéthetenként.) Ha az egyiknél növelem a megadott számot, akkor sűrűsödik, ha a másiknál, akkor ritkul. Ugyanígy a korlát is pont fordítva működik a kettőnél.

A legfeljebb szót olyan értelemben szoktuk használni, hogy annál ritkábban (pl. legfeljebb heti kétszer). Van, hogy mégis a másikhoz kapcsoljuk ugyanilyen értelemben, ettől kicsit kétértelmű lesz a mondat, ilyenkor segíthet pl. a szövegkörnyezet, ahogy #3 is írta.

2021. nov. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

Nem, #2 nem érti a problémát, a 2. opciót teljesen rosszul értelmezi.


A kérdés viszont tényleg jogos, én nem merném olyan egyértelműen kijelenteni, hogy az 1. opció a helyes, mint #1 tette. Szerintem bármelyiket jelentheti, meg kellene kérdezni azt, aki ezt így mondta/írta, hogy mégis mi a búbánatra gondolt.

2021. nov. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!