Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Játsszunk olyat, hogy mindenki...

Játsszunk olyat, hogy mindenki megpróbál leírni egy összetett mondatot helyesírási hiba nélkül, jó?

Figyelt kérdés
Amikor Facebookon megnézem a hozzászólásokat az egyes bejegyzések alatt, általában sírni támad kedvem.

2022. jan. 10. 20:48
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 A kérdező kommentje:
Én kezdem: A ló egy olyan állat, amelynek nehezére esik kukorékolni.
2022. jan. 10. 20:49
 2/64 anonim ***** válasza:
100%
Én sokszor már annak is örülnék, ha értelmes, nyelvtanilag helyes kérdést tennének fel itt az oldalon.
2022. jan. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 A kérdező kommentje:
Miért, az enyém nem ilyen?
2022. jan. 10. 20:57
 4/64 anonim ***** válasza:
93%
Összetett mondat.
2022. jan. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te kérdésedre utaltam, hanem úgy általánosságban. Nem fogok linkelni, elég a főoldalon átfutni a friss kérdéseket.
2022. jan. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 A kérdező kommentje:
#5 Te például nagyon szép összetett mondatokat írsz a válaszaidban, és ehhez gratulálok.
2022. jan. 10. 21:13
 7/64 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a te kérdésedben nincs helyesírási hiba és érthető.

Igaza van 2-esnek, némelyik kérdés ugyan magyarul van, de teljesen értelmezhetetlen, értelmetlen, ezenkívül tele van helyesírási hibákkal. Az ilyen kérdező válaszai is hasonlóak. Volt egy tag, akinek az öt szóból álló mondatában négy szó hibásan volt leírva.

Akkor írok is két mondatot a kérdésedre, ez szakmai szöveg, de talán jó lesz:

A kimeneti transzformátor feladata, hogy a hangszóró impedanciáját illessze a végerősítőcső anódellenállásához.

Az együtemű erősítő kimeneti transzformátorában azért alkalmazunk légrést, hogy elkerüljük a vasmag telítődését.

2022. jan. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 A kérdező kommentje:
#7 Nagyon jók a mondataid. Az elsőben az "illessze" szót én inkább a mondat végére tenném, hogy még olvasmányosabb legyen a szöveg, de az egyik példádban sincs helyesírási hiba.
2022. jan. 10. 21:25
 9/64 anonim ***** válasza:
100%
Én elvileg szivesen megpróbálnám, de van pár betü (például a hosszú Ü és Ö), amit nem tudok írni, mert a billentyüzetem nem alkalmas erre, mivel nem magyar betükiosztású. Ezért a legtöbb mondatomban lesznek hibák, mivel ezt nem tudom elkerülni.
2022. jan. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy a karamellizált sós mogyoró mitől annyira finom, de egyszerűen oda vagyok érte.
2022. jan. 10. 21:28
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!