Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » A négybetűs szavak hány...

U. Xorter kérdése:

A négybetűs szavak hány százaléka nem jelent egy nyelven se semmit?

Figyelt kérdés

2022. jan. 31. 12:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%

???

A szavaknak van jelentése. Ha valami négy betűből áll, de nem jelent semmit, az miért lenne szó?

2022. jan. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
*karaktersorozat
2022. jan. 31. 12:55
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Átfogalmaznád? Ez így értelmetlen.

De ha arra gondolsz, hogy (illemet megtartva más szót írok), hogy

a magyar nyúl szavunkkal azonos betűkből és/vagy hangokból álló szó jelenthet-e más nyelven valamit, azt el tudom képzelni.

2022. jan. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Pl. a német hordó szó nagyon hasonlít egy magyar négybetűsre. Ilyenekre gondolsz? A román fel is egy magyar négy betűsre hasonlít.
2022. jan. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%
Van olyan nyelv egyáltalán, amiben nincsenek négy betűből álló szavak?
2022. jan. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

3., 4. vagyok. Amikor írtam a választ, azt hittem, értem mi a kérdés.

De a kérdező beírása után már nem vagyok benne biztos.

Csak hát olyan egyetlen nyelvben sincs, hogy egy szónak nincs értelme. Akkor az nem szó.

2022. jan. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a kérdező a következőre gondol: az ABC betűiből (itt el kéne dönteni, hogy milyen ABC-ről van szó pontosan) összeraknánk 4 betűből álló karakterláncokat, minden lehetséges variációban. A kérdés, hogy akkor ezek közül mennyi lenne értelmetlen krikszkraksz, és mennyi lenne értelmes szó (bármilyen nyelven).
2022. jan. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%

Jó lenne, ha értelmezné, mert így sem lehet rá mit mondani.

Kellene egy adatbázis, melyben szerepel a világ összes összes szava. A dolgot az is bonyolítja, hogy fonetikus átírásban szerepeljenek a karakterek? a betűk vagy kiejtésük összevetendő? vagy mind a kettő?

És kellene egy generátor, amelyik előállítja a karaktersort, és megkeresi az adatbázisban. Ha nincs találat egy sem, akkor valószínű, hogy nincs olyan szó.

Persze ki lehet esetleg zárni eleve karaktersorokat, amely szinte biztos, hogy nem ad ki szót.

Pl. abcd, bcde, aaaa, bbbb. Biztos, lehet még ilyeneket megadni, de semmit nem nyerünk vele.

2022. jan. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Pontosan arra gondolok, amiről #7-8-as ír. Bocsánát a nehezen érthető megfogalmazásért.

Pl. az aaaa, aaab, aaac biztos nem jelent egyik nyelven sem semmit. De pl. az akna, baby, frei szavak (karakterláncok) igen.

2022. jan. 31. 15:21
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

8. (is) vagyok. De még mindig nem tiszta, mit akarsz. És milyen pontossággal, és mi a jelentősége számodra.

Maradjunk az akna szónál.

aank nem értelmes a magyarban, kana sem knaa sem, nkaa sem. Van négy variáció, amelyből egy értelmes. Akkor ez 25%. De azt is kellene tudni, hogy a világon van-e olyan nyelv, amelyikben az aank, kana, knaa is jelent valamit?

2022. jan. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!