Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Átvállalni valamit valakitől:...

Átvállalni valamit valakitől: ezennel/ezúton/ezúttal?

Figyelt kérdés

Szóval ha valamit (például fizetnivalót) átvállalunk valakitől, melyik a jó szófordulat:

Ezennel/ezúton/ezúttal átvállaljuk...


2022. febr. 22. 09:47
 1/1 BringaManó ***** válasza:
81%

nem az átvállalástól függ, hanem attól, hogy mit szeretnél mondani... szóval a szövegkörnyezet érdekes lenne (vagyis maga a mondat). látatlanban az ezúton-ra szavazok, de csak tipp.


• ezennel: 'most', de "ünnepélyesebb", vagy legalábbis komoly, fajsúlyos aktus, pl. "ezennel kihirdetem a győztest", "ezennel felkérlek, hogy vegyél részt a zsűriben", "ezennel átutalom nektek a rég várt összeget";

• ezúttal: 'a mostani alkalommal', kb.: 'most', de nem az esemény komolysága van hangsúlyozva, hanem hogy több alkalom közül kifejezetten a mostani alkalomról van szó, pl. "ezúttal megmutatom (de lehet, hogy legközelebb nem fogom)", "elhatároztam, hogy ezúttal másképp reagálok, mint szoktam", "most is jól átgondolta a teendőket, ám ezúttal tévedett";

• ezúton: 'ezen az úton', vagyis kb.: 'ezzel a jelen levélben tett kijelentésemmel átvállalom...', pl. "Ezúton szeretnélek megkérni, hogy", "Már megbeszéltük telefonon, de ezúton szeretnélek hivatalosan is értesíteni, hogy megszakítjuk a munkakapcsolatot"

2022. febr. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!