Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért nem tudja helyesen...

Miért nem tudja helyesen leírni a magyarok többsége azt a szót, hogy fiunk?

Figyelt kérdés

Alig akad olyan kérdező, aki helyesen le tudja írni.

Magyarországon már komolyan nem érzik a különbséget a fiunk és a fiúnk szavak között?


2022. máj. 3. 21:06
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
58%
Az élet nagy gondjai 🤦‍♀️🤣
2022. máj. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
55%
Mert primitívek. Több felmérés szerint is sereghajtók vagyunk az Unióban szövegértés, nyelvek, logika terén. Nem is csoda, hogy ott tart az ország, ahol.
2022. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
61%

Szerencsére nekünk lányunk van 😄.

Vicceskedést félre téve, vannak sokkal rosszabb helyesírási hibák is, sőt néha a teljes mondat értelmetlen. A múltkor láttam leírva a "fojadék" szót, így, pontos j-vel.

2022. máj. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
65%

Ez simán lehet olyan, amit a telefon átjavít.

Vannak ennél sokkal durvább hibák is.

2022. máj. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
39%

ez csak egy a sok közül, amit nem tudnak leírni...


nekem a kedvencem a "megsirat" a "megríkat" helyett :D de már elfogadtam, hogy sokan így használják és lassan bevonul a köztudatba...

2022. máj. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
42%
Ez most komoj? Ijen kerdesel még nem talalkoztam ebe a kategoriaba!😂😂 Na jó, elég nehéz volt ezt így leírni!😂😂
2022. máj. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
57%
Ugyanazert mint az egyelore es az egyenlore szavak kozti kulonbseget sem tudjak 🤦🏻‍♀️
2022. máj. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
34%
#5: Jaj, ne is mondd! Ettől én is mindig agybajt kapok. Képtelen vagyok megszokni.
2022. máj. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Én az új trendet, a tj helyett az ss-t szeretem nagyon.


De itt a kategóriában sokszor találkoztam már veled fiunkfiúnk, hogy rage partit tartasz az u-ú miatt. Engedd el most már, ez még a kisebbik rossz, hidd el.

2022. máj. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
20%

Új trend? Anno 26 évvel ezelőtt egy évig gyárban dolgoztam, egyetem előtt, ott a fél társaság így beszélt, hogy "akkor majd meglássuk ", meglátjuk helyett, stb.

Ja, meg nagyon szerették a "végett" szót használni a "miatt" helyett.

2022. máj. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!