Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy hívják azt a jelenséget,...

U. Xorter kérdése:

Hogy hívják azt a jelenséget, amikor csörög a telefonom, és E/1-ben beszélek róla: csörgök?

Figyelt kérdés

Ez az E/1 ugyanaz az E/1, amikor önmagamról beszélek? Nyilván nem, de miért nem?

Nem kellene új névmást új ragokkal kitalálni a szituációhoz?



2022. júl. 2. 07:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

De, mindenkeppen.


Dehogy.


Talan.


Igazad van.


Hulyeseg.


(majd huzd ala amelyik tetszik)

2022. júl. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 BringaManó ***** válasza:
86%
Szerintem nem kellene kitalálni. Mindenki érti, nincs vele gond. De találj ki nyugodtan valamit, ha neked segít, aztán ha beválik, akkor elterjed. :-)
2022. júl. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Nagyon hozzászoknak az emberek a mobiltelefonjaikhoz és már kissé megszemélyesítik és magukra vontakoztatva beszélnek róla. Mint ahogy a ruhájukra is inkább mondják azt, hogy "csinos vagyok", mint azt, hogy "csinos a ruhám".


A másik szerintem, hogy rövidebb kimondani azt, hogy "csörgök", mint azt, hogy "csörög a telefonom", főként rövidítik az emberek, ha gyorsan akarnak mondani valamit.


Az elősőből következik a második, mint amolyan praktika.

2022. júl. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez metonímia.
2022. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért kellene azt mondanod, hogy csörgök. Fáraszt még hozzámondani két szót? Csörög a telcsim a zsebemben.
2022. júl. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 BringaManó ***** válasza:
0%

erre hozzátettél négyet...


természetesen minden szó "fáraszt", a kérdés az, hogy feleslegesen fárasztom-e magam vele. ezek szerint egyesek találtak "gazdaságosabb", hatékonyabb megoldást erre a kifejezésre, amely kevésbé fárasztja őket, mégis kielégíti az adott helyzetben a kommunikációs céljaikat. nem baj az, nem érdemes felhúzni magad rajta :-)

2022. júl. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg abból indult ki, amikor egy társaságban valakinek a zsebében csörög a teló, és egymásra néznek, hogy "ki csörög".

+ [link]


"Nem kellene új névmást új ragokkal kitalálni"

Nem.

2022. júl. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!