Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » A magyar, háromnevű emberek...

U. Xorter kérdése:

A magyar, háromnevű emberek első neve szükségszerűen vezetéknév, a többi keresztnév + harmadik név vagy középső név + keresztnév, de olyan van-e, hogy középső és harmadik név is van, de keresztnév nincs?

Figyelt kérdés

2022. aug. 17. 13:33
 1/6 Kólauborkával ***** válasza:
100%
A név vezeték és keresztnévböl áll tudtommal, a 3. név pedig lehet vezeték vagy kereszt, nekem 2 kereszt és egy vezetél van, de van ismerös akinek 12 neve van, ha jól tudom abból 11 vezeték és csak 1 a kereszt…
2022. aug. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A magyar nyelvben vezeték és keresztnév van, ennyi.
2022. aug. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Vezetéknév (ami állhat két részből is)

Utónév

2. utónév

2022. aug. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul vezetéknév és keresztnév van (kell), ez mindkettő tudtommal max kettő lehet

Tehát például Kiss Kovács Mária Anna.

2022. aug. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, gyanítom; hogy te megpróbálsz engem összezavarni. :):):)
2022. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mi a fenét akarsz ezzel a középső névvel? Amit angolszász eredetű filmekben hallhatsz, hogy középső név, az megegyezik a magyar második utónévvel (keresztnévvel). Azért hívják középsőnek, mert az általuk használt névsorrendben középre esik. Pl. George Walker Bushnak a Walker a középső neve, és neki ez a második keresztneve, az első a George.
2022. aug. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!