Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan kell nyelvújító kérvény...

Hogyan kell nyelvújító kérvényt benyújtani?

Figyelt kérdés
Fontos nyelvújítást szeretnék végrehajtani! Hova kell beküldeni a kérelmet?

2022. okt. 6. 13:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

[link]


Ha nem titok, mi az a szenzációs újítás? Egyébiránt nincs ilyen kérvény.

2022. okt. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
92%
Nem tudom drágám, küldheted nekem is ;).
2022. okt. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Ja jöhet nekem is. Amúgy itt kell a gyakorin kiírni. Így szoktuk, bár tényleg nincs sok foganatja. :)
2022. okt. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem így működik. De a fenti kapcsolat talán megoldás.
2022. okt. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy érdemben foglalkoznának bármiféle megkereséssel. A 11. és a 12. szabályzat megjelenése közti három évtized arra volt elég, hogy pár apróságot megváltoztassanak, közben évtizedek óta szabályozatlan dolgokat (például az idegen szavak toldalékolása) homályban hagytak.
2022. okt. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

"nyelvújítást szeretnék végrehajtani"

Ez nem így működik. Terjeszd el, hogy sokan használják, és majd akkor lehet felvenni a szabályok közé.

2022. okt. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 BringaManó ***** válasza:
72%

#5: Hogy kerül ide a helyesírási szabályzat?! :-o

Ja, értem: a "Helyesírás" kategóriában vagyunk. Oké, de a kérdésnek nincs köze a helyesíráshoz, ne hagyd magd félrevezetni... :-)

A kérdező a nyelvet szeretné megújítani, nem a helyesírást. Ez két teljesen külön dolog.

2022. okt. 7. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyára dolgozik a Nyelvtudományi Intézetben egy ember, aki a lakossági hülye ötletekkel foglalkozik, és szépen kinyomtatja ezeket az ebédlő faliújságjára, hogy legyen min röhögni, amíg sorban állnak a zöldborsófőzelékért (fasírttal).
2022. okt. 7. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A helyesírásos észrevétel csupán arra vonatkozott, hogy az akadémiai nyelv (benne a helyesírással) igencsak ritkán és lassan változik.
2022. okt. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 BringaManó ***** válasza:
73%
Bocsánat! Teljesen jogos, így már van értelme az #1-es, #4-es válasznak, oké! Nem akartam senki örömét elvenni, a vidámság feltétlenül jó dolog! (A zöldborsófőzelék pedig feltéttel.)
2022. okt. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!