Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Sokan itt a magyar nyelv...

Sokan itt a magyar nyelv alapvető szabályaival sincsenek tisztában, hogy lehetséges ez? Egy afrikai bevándorló szebben fogalmazna...

Figyelt kérdés
Példákat nem írnék, elég csak a kérdéseket elolvasni, szánalmas, és ők valószínűleg kaptak, vagy fognak kapni érettségit is. Régen az ilyenek be sem jutottak középiskolába.
2023. júl. 18. 15:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

"Régen az ilyenek be sem jutottak középiskolába."

Komolyan ezt hiszed?

2023. júl. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Indokolatlanul alkalmazott többszörösen összetett mondatok...
2023. júl. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

Áááá..

Rosszul látod.

Az nem többszörösen összetett, az 1, azaz 1 mondat.

Hiszen nincs mondatrész tagolójel...

2023. júl. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A tudományos és a jogi nyelv is előszeretettel használ többszörösen összetett mondatokat. Szerintem aki szofisztikált akar lenni, az akarva akaratlanul ezt követi.
2023. júl. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Döbbenten állok a "hogy lehetséges ez" kérdés előtt. Ilyent csak az kérdezhet, akink nulla információ jut a tudatáig. Az oktatás hovatovább megszűnik, ez ugyan ki nem mondott, de annál erőteljesebben megvalósított cél.
2023. júl. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5 Azért nem kéne hülyének nézni az embert. Annyit tudok, hogy a tanárok menekülnek a pályáról, alig maradt. Egyre kevesebb a gyerek is. Lassan középiskolákat kéne bezárni, de ez ellen csak annyit tehetnek, hogy boldog-boldogtalant felvesznek és átrugdosnak. Bár ez utóbbiak talán csak a fejemben léteznek...

A többieknek köszönöm.

2023. júl. 18. 18:14
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy le tudnak érettségizni, de még tanítani is fognak! Mint az a kotorék, aki megkérdezte, hogy mikor taníthat iskolába. Érted, bele az iskolába! Ez volt az a mutáns:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

És nem érti bameg, nem érti.

2023. júl. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Gáz egy kicsit, de mondjuk informatikát még taníthat, nagyon nem válogathatnak. Sőt, még örülhetünk is, hogy valaki tanítani szeretne.
2023. júl. 18. 18:29
 9/14 anonim ***** válasza:
2. vagyok, és hogy legyen még mit lepontozni: A megállapításom a kérdésre vonatkozik.
2023. júl. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#9 Szerinted hasznos válasz volt? Mert szerintem nem. Talán igazad van, de ez legfeljebb stílushiba, ha egyáltalán, én pedig olyan katasztrofális nyelvtanról beszéltem, amiken már az ált. isk. 4. osztályában elhasalnak jobb helyeken.
2023. júl. 18. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!