Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mér divat itt ien stilusban...

Mér divat itt ien stilusban irni és mér ciki a hejesirás és a pontok vesszők használata? Meik itteni hiba zavar legjobban? Vagy télleg tejesen mindegy?

Figyelt kérdés
Csak engem zavar hogy ötsoros mondatokat irnak irásjelek nélkül és mindenki arra hivatkozik hogy igy gyorsabb meg sietett és azér nem használ irásjeleket meg ekezeteket?
2010. okt. 18. 13:26
1 2 3
 1/21 Réti bubuzér ***** válasza:
100%

Meg arra is szoktak hivatkozni, hogy nem magyar az anyanyelvük...

És még nekik áll feljebb, hogyha beszólnak nekik, hogy seggbek.úrják az anyanyelvük.

2010. okt. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze az "ien, oan" is nagyon zavar, de amivel konkrétan fel lehet bosszantani, az az x-ezés, az y-ozás, meg az, ha valaki képes leírni azt, hogy "három", ilyen formában: "3om". És ez utóbbit elég gyakran látom, valahogy el kellett terjednie, de nem igaz, hogy nem látja, hogy semmi értelme annak, amit leír.. Ja, meg a másik ilyen az a "2.-ik". És ami még szintén a legidegesítőbbek között van, ha valaki MINDEN mondata után felkiáltójelet tesz, ok nélkül.
2010. okt. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Pláne ha egy csomó felkiáltójelet!!!!!!! Mert akkor sokkal fontosabbnak gondolja a mondanivalóját!!! Ugye?????
2010. okt. 18. 13:35
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem csak téged zavar, de szerintem a kérdés feltevése a kérdezőt minősíti (most nem rád gondolok hanem azokra, akire te is utalsz). Mivel a kérdést megváltoztatni úgysem lehet, hát eltűröm, hogy ilyen bénán írnak egyesek. Sajnos ide fejlődik a magyar nyelv... :S

Nem tagadom, nálam is vannak elütések, és néha rövidítek is: vki, vmi... De én még próbálok figyelni a helyesírásra és értehtő mondatszerkesztésre.

Engem amúgy jobban zavar az, amikor egy mondatba három teljesen önálló és alig összefüggő gondolatot préselnek, aminek eredményeként egy nehezen érthető összevisszaságot kapunk... Ilyenekre gondolok: "Az egerem megült rajtam és ezmost akkor jó, vagy etessem mással, mert eddig csak magot kapott, de így is biztosan szeret, vagy nem? Ja és hogy még jó-e alá a forgács?" - és próbáld kitalálni, hogy mi a kérdés... (ez most fiktív kérdés volt, mielőtt még valaki magára venné)

2010. okt. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
51%
En azert nem hasznalok ekezetet, mert a munkambol adodoan tobbnyire angol szovegkornyezetben dolgozom, a billentyuzetem angol kiosztasu, az operacios rendszer is angol, es csak unalomuzesbol, ami annyit takar, hogy a gyk-ra fellatogatok munkaidoben, nem fogom atallitani magyarra allandoan a nyelvezetet. Meg azt hiszem, nem is tamogatja, hala a szolgalati laptopnak. Ha ezzel bajod van, kovezz meg!
2010. okt. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Dehogy ezzel van baj. Más ha valaki idegennyelvű billentyűzetet használ és a helyesírási hiba sem azonos az elütésekkel, ami bárkivel előfordul.
2010. okt. 18. 13:45
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor megnyugodtam:D
2010. okt. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

Sok esetben a suli is hibás. A fiamnak a magyar tanár azt mondta példáúl, hogy az egyeNlőre ugynúgy (és értelemben) helyes, mint az egyelőre.


Meg hogy az ikes igék már a múlté és mindegy, hogy eszem vagy eszek.


Van még jónéhány ilyen ökörség.


Ilyen tanárok mellett nincs min csodálkozni.

2010. okt. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Debilebbek az emberek, hülyébbek is és sok olyan hatás ér minket, ami felgyorsítja a folyamatot pl. chat-elések, SMS-ek, stb.. (meg amúgy is úgy hallottam, hogy manapság már sikk nem hülyének lenni, na de mind1... ez kicsit más téma)


Amúgy a mai gyerekek lassam már beszélni se tudnak, nem hogy olvasni, vagy netalántán olyan nehéz és bonyolult dolgot csinálni, mint az írás...


Amúgy megfigyeltétek, hogy a "jácci" és a "köcce" ugyan annyi karakter, mint a játék és a köszi ?


Primitívül a nyelvünk a társadalmi degenerálódás hatására. Nem fejlődik, vagy egyszerűsödik, hanem primitívebb lesz. Ha jobban elamerikásodik a világ, akkor már csak hümmögni fognak az emberek. Esetleg még 1-2 kötőszót ismerni fognak, mint pl. a bmeg, de a szókincsük a 0-hoz fog konvergálni.


De olyanokat azért szoktam írni, mint pl. kaqxar.

2010. okt. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen tanárt fel kell darabolni egyeNlőre:D
2010. okt. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!