Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Tudnátok segíteni abban, hogy...

Tudnátok segíteni abban, hogy egy interjú legépelésekor milyen szabályai vannak a gondolatjel használatnak?

Figyelt kérdés

Neten nem találok rendes anyagot róla.


Példa:


Szeretem a meglepetéseket – de csak a sportpályán, a színházban, vagy a karácsonyfa alatt. Arra készülök, hogy az eredeti menetrend szerint megyünk tovább: lesz költségvetés, zárszámadás, adómódosítások – mint minden évben. Hogy a változás mélysége milyen, az persze percepció kérdése: ha valakinek egy kicsi jogszabály-módosítás is jelentősen befolyásolja az életét, joggal mondhatja, minden felfordult körülötte, de a gazdaság egészére nézve ez – például a reklámpiac ügye – mégis csak kis szelet.



máj. 13. 15:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Amit nem értesz, azt konkrétan tanították. Meg sem lepődök, hogy nem érted... Bocs! Kiszálltam.
máj. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Timon-01 válasza:
Valakinek itt inkább a bicajnál kéne maradni és nem köpködni! Egyértelmű, hogy kié a helyes írás.
máj. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 BringaManó ***** válasza:

#9:


"Márpedig pontosan te írkálsz tévedéseket, másik helyen már kikiáltottalak trollnak és jelentettelek!"


És?


"Én emelt szintű nyelvtant tanultam kétszer is - két szakmához."


Próbáld újra, ne add fel soha! Még van remény.


"Véletlenül keveredtem errefelé és tipikus módon betalál egy troll."


Ha most keveredtél erre véletlenül, akkor honnan tudod, hogy mi itt a tipikus?


"Rettentően tévesen javítottad ki a példáimat, mivel egyáltalán nem kell vagy nem szükséges oda vessző. Semmi sem indokolja felsorolás nélkül és ez ált. iskolai tananyag.


Sőt: régi köztudat szerint "és" elé felsorolásban sem kell vessző. Márpedig ez egyébként pont helytelen."


Felsorolásnál nincs, összetett mondatban van. (Vagyis: azonos mondatrészek között nincs, tagmondatok között van.) Neked hol tanították fordítva? (És vajon miért? Ugratásból?...)


"Úgyhogy legyél szíves te abbahagyni ezt! Eddig senki nem járt jól, aki engem igazságtalanul betalált. :D"


Mi történt velük, mesélj!

máj. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!