Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan írjuk azt "helyes...

Hogyan írjuk azt "helyes tudományossággal" egy szakdolgozatban, hogy "e sorok szerzője"?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet tudományos stílusban jól leírni azt, hogy "én tudok valamit"?

Pl. gyűjtésem során láttam, hallottam v.kitől (akit túlzás lenne adatközlőnek nevezni, ráadásul a nevét se tudom a hivatkozáshoz), terepgyakorlaton tapasztaltam.... -- "adatgyűjtésünk alapján elmondhatjuk...", "e sorok szerzője tapasztalta..."?


Hogyan lehet jól leírni a szakdolgozatban azt, hogy "nekem van valamim"?

Pl. birtokomban van egy beazonosíthatatlan szerzőjű (így nem meghivatkozható), de értékes fotó a témához kapcsolódóan -- "e sorok szerzője rendelkezik egy..."?


2010. nov. 4. 09:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is, úgy érzem (lehet, félreértettem), hogy te is - mint a legtöbb szakdolgozó - rettenetesen ódzkodsz az egyes szám első személy használatától. Nem kell! Azért szakdolgozat, mert TE írod, saját kutatási eredményekkel és saját adatokkal. Ha valami a tiéd, akkor nyugodtan leírhatod, hogy "birtokomba került" vagy akármi, nem kell ilyen tekervényesen kikerülni azt a fránya egyes szám első személyt.

(Legalábbis mifelénk; aztán persze lehet, hogy más szakmáknál ez máshogy van)



"Pl. birtokomban van egy beazonosíthatatlan szerzőjű (így nem meghivatkozható), de értékes fotó a témához kapcsolódóan"


Ez esetben nyílván nem csak leírod, hogy van neked egy ilyen fotód, hanem azt be is mutatod.

Kérdés: Honnan van a fotó?


Ha pl netről szedted, akkor ugyanúgy hivatkozol rá, mint bármi másra, majd szépen a hivatkozás listába leírod, hogy ismeretlen szerző és, hogy mi a honlap címe. Ebben az esetben teljesen úgy kezeled mint az összes többi forrást; nem kell ilyen bonyolult megfogalmazásokon gondolkodnod.



Mondjuk elég általánosan fogalmaztál, így lehet, hogy nem segítettem semmit, de a lényeg, hogy nem kell nagyon nyakatekerten fogalmazni, ha le tudod(/lehet) írni szépen, hogy honnan van, akkor írd le... persze ha kiesett az utcán az előtted lévő zsebéből, vagy egy tanárod fiókjából loptad ki, akkor inkább ne... :D

2010. nov. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!