Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Most, hogy írjuk? Augusztus...

Most, hogy írjuk? Augusztus vagy algusztus?

Figyelt kérdés
Sokan úgy írják,hogy algusztus de valaki úgy,hogy augusztus.Ha valaki tudja,hogy kell írni helyesen vagy van valami törvény rá,hogy más helyzetbe máshogy kell írni jó lenne!
2010. nov. 5. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen rá törvény, hanem úgy írjul le, hogy augusztus. Minden esetben.
2010. nov. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki úgy írja, hogy algusztus, az nem tud beszélni. Kiejtés után próbál írni, de még a kiejtéssel sincs tisztában, csak amit kihall a szóból. Mint a tuggyátok és hasonló társai.
2010. nov. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Te még soha életedben nem láttál naptárt?

Az analóg órát azért le tudod olvasni?

2010. nov. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kiejtésben agusztusnak szokták mondani, l nélkül. De leírni augusztusnak kell.
2010. nov. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi.Láttam már naptárt meg órát is és tudom,hogy ott,hogy írják!Csak nem tudtam mire vélni,hogy mások miért algusztusnak írják.
2010. nov. 5. 17:55
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne fájjon a fejed mások hülyeségei miatt;) Amúgy csak én nem értek egyet azzal, hogy agusztusnak szokták mondani? Én augusztusnak ejtem, vagy esetleg algusztusnak, de agusztusnak biztos nem...
2010. nov. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Mi is augusztusnak, megha nem is olyan eros benne az u hang, akkor is hallhato.
2010. nov. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Érdekes, én mindig agusztust hallok, az algusztussal most találkozok először. Lehet ez vmi tájszólásbeli különbség mint a nő-nől esetén(azzal is nemrég találkoztam először ezen az oldalon). Ti hol laktok? Én K-Magyarországon.
2010. nov. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbben aagusztusnak ejtik. Tehát hosszabb a-val. Algusztust még életemben nem hallottam, ezidáig látni sem láttam, szerencsére. De én még augusztus-nak ejtve sem hallottam még senkitől.
2010. nov. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20:06-os vagyok. Utolsó: most hogy így mondod, lehet én is aagusztusnak mondom. Utolsó előtti: én Szlovákiában lakom, Komárom környékén.
2010. nov. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!