Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha magyarországon születek...

Ha magyarországon születek mondjuk Augusztus 2. án, de kiutazok Japánba (ahol +8óra van) akkor ott mikor kell ünnepelnem a születésnapomat?

Figyelt kérdés
Amikor ott augusztus másodika van reggel 8-ig, addig itt magyarországon augusztus elseje van.
2010. dec. 6. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván augusztus 2.-án. Milyen hülyeség ez?
2010. dec. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
88%
Ha ilyen betegesen ragaszkodsz, h kerek legyen az évforduló, számold ki, hogy itt mikor születtél és az mikorra esik (ha 08:20kor születtél akkor ott 16:20kor) ünnepeld meg... bár nem értem hogy ezt miért kell ilyen helyen megkérdezni...
2010. dec. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
hééé én is aug 2-án születtem!!!! :) Jó ötlet ki is megyek legközelebb Japánba megünnepelni. :)
2010. dec. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Aki nem érti meg a kérdést, az ne válaszoljon. Értelemszerűen ha ott Augusztus 2.a van, akkor reggel 8-ig még itthon elseje van. Ha reggel 8 előtt ünnepelné az adott emberke a születésnapját, akkor az olyan, mintha itthon Augusztus elsején ünnepelné.


@Első: Köszönöm a bőven kifejtett véleményed, ha megengeded, ezt a választ nem értékelem.

@Második: Lásd fentebb.

@Harmadik: Nem ragaszkodom hozzá betegesen, csupán érdekel, hogy ilyen esetekben mások mikor ünnepelnék a születésnapjukat. Továbbá általában az emberek szeretik akkor ünnepelni az adott évfordulót, amikor történt az ünnepelendő esemény. Gondolom te se ünnepled pl a karácsonyt Februárban.

@Negyedik: Ezt nem tudom mire vélni.

2010. dec. 6. 22:44
 5/9 anonim válasza:
75%
Rá kell számolni azt a +8 órát. Tulajdonképpen később ennek nincs jelentősége, mert ha ott élsz, akkor az ottani idővel kell számolj, no meg nyilván az ottani idő szerint élsz,nem pedig a magyar idő szerint. Szóval, ha te mondjuk itt születtél Magyarországon 2010. 12. 06.-án, és mondjuk jövőre már Japánban élsz, akkor is 2011. 12. 06.-án lesz születésnapod.
2010. dec. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Nyilván senki nem perce pontosan ünnepli a születésnapját.

Elég hülyén jönne ki,hogy Augusztus 2.án reggel 6-kor születtem akkor csak ebben az időpontban vagyok hajlandó fogadnia jókívánságokat,és ünnepleni.Ilyenkor az ember a születési napján a teljes napot ünnepli.Így ha 2-án születtél akkor akárhol vagy a világban akkor is 2-án ünnepled,függetlenül attól hogy 6 óra vagy 8 óra különbség van a kontinensek között..

Ezért értelmetlen a kérdésed..Ha másodikán van a szülinapod akkor ahol élsz a naptár szerinti másodikán ünnepelsz..

2010. dec. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem menj ki, aztán majd megtudod..

Egyébként Japánban nem szokás se a szülinap, se a névnap.

Te ettől függetlenül persze megtarthatod, max.mosolyognak rajtad egyet.

:)

2010. dec. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A karácsonyos példát meg, már bocsánat, de hülyeség. Ha lenne a Földön olyan hely, ahol két hónapos időeltérés volna, akkor igen, Februárban ünnepelnék a karácsonyt. Ha Japánban vagy, akkor is augusztus másodikán ünnepeled a szülinapodat, mert akkor születtél. Most ezt lehet boncolgatni, de akkor is azon a NAPON születtél. Kétlem, hogy csak és kizárólag abban a húsz percben vagy hajlandó ünnepelni :)


Amúgy meg irigylem a problémádat :)

2010. dec. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A dátumot kell nézni, nem az időzónák közötti különbséget. Tehát mindegy, hogy hol vagy, augusztus 2.-án van a szülinapod. Az új évet is az adott időzónában ünnepeljük, nem a világ másik oldalán aktuális időben.
2010. dec. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!