Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Milyen szófajú a "persze" szó?

Milyen szófajú a "persze" szó?

Figyelt kérdés
2010. nov. 24. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

felelőszó, mint az igen, nem, aha, ......

itt megnézheted: [link]

2010. nov. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Félfüllel odaböffentő szófajú:


- Drágám, kivinnéd a szemetet?

- Persze.

*lapozok a sport rovathoz*

2010. nov. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
töltelékszó
2010. nov. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7%
Módosítószó. Ennyi idióta választ...
2010. nov. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

A válasz megírásának időpontja: ma 16:17

"Módosítószó. Ennyi idióta választ..."



TÉVES.

Te nagyon szerencsés, már egyből a legelső válaszoló leírta a helyes megoldást, talán olvasd el. :]

Onnantól fogva csak egy fogyatékos nem veszi észre, hogy a második válasz csak hülyülés.


Módosító szónak mondod, ÉS EZT te komolynak is szántad... tehát a te válaszod idióta. :]

2010. nov. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Olyan szófaj, hogy felelőszó nincs. Nagyon újkeletű terminológiában (életemben nem hallottam) fellelhető a mondatszó alkategóriájaként, a google-ön összevissza 36 találattal. Én mindenesetre inkább bízom Szemere és Rácz professzor szófaji beosztásában a módosítószók között vagy akár a Tudományos Akadémia megítélésében, amely mondatszóként kategorizálja, (két szófajba való besorolás előfordulhat), mint az érettségi.com című nagyhírű weboldalban. Az az oldal, amely azt sem képes a magyar helyesírás szabályainak megfelelően leírni, hogy magyar irodalom, magyar nyelvtan, magyar érettségi, az nem mérvadó. És íly módon nem én vagyok a hülye.
2010. nov. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Látod, mennyivel korrektebben is tudsz válaszolni.
2010. nov. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
36%
én ugy tudom hogy felelő szó....
2010. nov. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én még olyat, hogy felelőszó, nem hallottam. Úgy tanultam, hogy mondatértékű módosítószó.
2010. dec. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én úgy tanultam hogy mondatszó - és a google is ezt dobja ki rá...

Tök jó vagyok hogy emlékszem még rá, pedig 5 éve volt anyag. :)


Amúgy ahogy elnézem ez a felelőszó valami új fajta kategorizálása lehet a mondatszóknak.


Olyan zavaró az ilyen váltás, mint pl. amikor bejött a határozott/határozatlan ragozás elnevezés helyett az alanyi/tárgyas...

2010. dec. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!