Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » A levelezés egy- vagy kétirány...

A levelezés egy- vagy kétirányú kommunikációs forma?

Figyelt kérdés

kétirányú p.l.: társalgás, telefonbeszélgetés, vita, chat egyirányú p.l.: előadás, ismertetés, hozzászólás, TV, rádió, illetve ide szokták sorolni azt is, hogy levél (de ez nem ugyanaz mint a levelezés !!!)


Szerintem kétirányú, de a tanárom nem fogadta el. Igaz, hogy a válaszlevél akár két hét múlva is érkezhet, de meg van a lehetőség a visszajelzésre.


Szerintetek?


2010. dec. 12. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a levél magában egyirányú, a levelEZÉS pedig kétirányú. Mondjuk szerintem hülyeség ezeket így besorolgatni...
2010. dec. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem is hülyeség, de én is úgy gondolom, hogy a levelEZÉS kétirányú.
2010. dec. 12. 17:07
 3/4 anonim válasza:
szerintem a levelezés két irányú, chaten is visszaírhatnak amúgy 2 hét múlva :DDDD
2010. dec. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Akeela válasza:
Akkor sorolják oda, amikor nem "személyre szabott", normális levélre, hanem az ún. körlevélre gondolnak, amikor levél formájában megy ki ugyanaz az info mindenkinek. (pl. amit a bankok írogatnak tájékoztatásul, szolgáltatók, kampány idején a pártok stb.)Ezekre természetesen nem is válaszol az ember, tehát egyirányú. Viszont ez nem levelezés, ez levélküldés, vagy, mint írtam, körlevél.
2010. dec. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!