Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a kommunikációs...

Hogyan lehet a kommunikációs készséget fejleszteni?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban több állásinterjún is voltam - ahol valóban meg is feleltem volna a képzettségeim szerint- de úgy érzem nem tudom magamat hatékonyan eladni. És azt gondolom ez az oka, amiért még mindig a régi melóhelyen gyötrődöm. Létezik valami könyv a témában, ami segíthet?

Esetleg egyéb ötlet?

Komoly hozzászólók, komoly válaszait várom. Lébecolók nem érdekelnek.


2011. szept. 14. 16:53
 1/6 anonim válasza:

Kedves kérdező! :)


Hasonló problémám volt nekem is, és manapság is akad, ha nem alszom 24 órát.

A probléma nálam a következőképpen oldódott meg:

(Ezt onnan tudom, hogy... szépen magam rájöttem, és mások is mondták..)


Lukács Béla, elméleti fizikus előadásain voltam hallgató.

Javaslom a hangfelvételeket.

[link]


Véleményem szerint szókincs, kifejezés... stb. témákban tudásbővítő hatású.


Na milyen költői voltam... csak sietek, ne haragudj.. :)

2011. szept. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hogyan is oldódott meg a problémád?

Ha már nem sietsz majd befejezed?

2011. szept. 15. 14:22
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként belehallgattam, engem annyira nem fogott meg.
2011. szept. 15. 14:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Beszélj minél többet, bővítsd a szókincsed, legyél választékos. Ne csak fecsegj, próbálj érvelni, magyarázni, de ehhez elengedhetetlen a megfelelő társaság. :) Valami értelmiségi emberkével ülj le beszélni.
2011. szept. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Nem gyakran teszek ilyet, de most muszáj: az előző válasz hülyeség. Kit érdekel egy állásinterjún, hogy mekkora a szókincsed, s hogy mennyire tudsz elbeszélgetni bármiről is? Semennyire, hidd el! Egy fél órás állásinterjún amúgy se lehetne ezeket kideríteni, s nem is ez a célja a dolognak.

Kezdeném ott, hogy a komunikáció egy igen tág fogalom, s 90% nonverbális, magyarán testbeszéd. A maradék 10% az amit ki is mondasz. Beszélhetsz te órákat egy emberrel bármiről, de nem fog neked hinni, nem fog neki tetszeni az amit mondasz, ha közben a fejedet vakarod, nem tartod a szemkontaktust, karbatett kézzel vagy lábbal ülsz/állsz.

kiben bizól meg inkább? Aki órákat beszél arról hátratett kézzel a földet nézve, hogy ő milyen becsületes vagy annak, aki egy mondattal a szemedbe mondja mosolyogva, hogy "én jó embernek tartom magam". Tehát lásd be, hogy nems szavakat kell tanulnod meg "fecsegned" sokat, hogy sikeres legyél egy állásinterjún, hanem tarts be pár fontos testbeszéd szabályt:

-Tartsd a szemkontaktus.

-Ülj nyitottan, tehát ne kulcsolj össze mindenedet, s lehetőleg látszódjon a tenyered valamennyire, tehát ne elgyen se ökölben, se ne dugd el az asztal alá, se a hátad mögé!

-A kezedet ne emeld a vállad fölé, csak ha nagyon viszket valami a fejeden! :) De reflekszből soha, ha kell gyakorlással szoktasd le magad róla, mert bár a másik fél se tudja tudatosan, de lesz benne egy olyan érzés, hogy hazudsz, tudat alatt.

-S az etikettet tartsd be, ami ilyenkor elvárható! Magázás, akkor is ha fiatalabb aki interjúztat (persze ha megkér akkor mehet a tegeződés, de te ne kérd meg őt), kézfogás (nő nyújt kezet a férfinak, s nem fordítva) stb stb.


Ha ezt a pár dolgot betartod, már fél siker! A másik fele, hogy készülj fel a kérdésekre, írd le őket! Hidd el ha jól belegondolsz a 80%-kát előre tudod, hogy mit fognak kérdezni: pl "Miért gondolja, hogy ön a legmegfelelőbb erre az állásra? Mik a gyengeségei? Miért vált állást? stb ezekre otthon írd össze a választ, ha más nem magold be őket, s ne ott érjenek emglepetésként téged, ne ott kelljen ilyen tök alapk kérdések válaszán elgondolkoznod. Tnauld be, hogy nagyábból ilyen kérdésekre te milyen váalszt szeretnél fordítva hallani, s azt mosolyogva, szemkontaktust megtartva egyenes háttal felemelt fejjel büszkén mond el! Nem kell cifra szavakat használni, s ne akarj műveletebbnek tünni annál aki vagy, mert visszanyalhat a fagyi! Láttam már ilyet, mikor tejesen nem odaillő latin szavakat használt az illető... nagyon kiábrándító tud lenni!

Órákig tudnám folytatni... :)

Ami képzést amit tudok ajánlani arra úgy tudsz rákeresni, hogy "Soft skills képzés", ennek van oylan vállfaja, ami kifejezetten arra készít fel, hogy hogy viselkedj, mire figyelj egy állásinterjún, s hogy hogy add el magadat!

Sok siker! :))

2011. szept. 29. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Ja és csinálj sok próba állásinterjút ismerősökkel, barátokkal, szoktasd magad a szituációhoz, hogy valaki kikérdez! Utána kérdezd meg az próba interjúzatót, hogy mi véleménye, mi nem tetszett neki, sokat lehet belőle tanulni! Még jobb, ha valaki olyan ismerősödet kéred meg erre, aki valahol vezető beosztásban van, bár ez annyira nem fontos.
2011. szept. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!